Przystań

Miłosierdzia

Dwudziesta Druga Niedziela zwykła

28 sierpnia 2022
 1. To już ostatnia wakacyjna niedziela, wykorzystajmy ten czas aby nabrać sił do codziennych obowiązków, pracy i nauki.
 2. Dziękujemy Ks. Sebastianowi za głoszone Słowo Boże i niedzielną duszpasterską pomoc.
 3. Dziś podczas mszy świętej o godz. 11.30 nastąpi błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów zerówek i klas pierwszych.
 4. Również dzisiaj w Sławutowie od godz. 12.30 odbędą się Kaszubskie Dożynki. Korowód i msza św. dożynkowa, rozpoczną ceremoniał Święta Plonów.
 5. W poniedziałek 29 sierpnia po wieczornej mszy św. ok. godz. 18.45 (w kościele) zapraszamy chętne osoby, chcące włączyć się w przygotowania do przyjęcia w naszej parafii pielgrzymów udających się do Swarzewa w sobotę 3 września.
 6. W środę o godz. 8.30 i 18.00 zapraszamy na nowennę do św. Józefa. Msza św. wspólna za zmarłych o godz. 8.30.
 7. 1 września w czwartek przypadają obchody 83. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Tego samego dnia zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników oświaty na mszę św. o godz. 18.00 rozpoczynającą nowy rok szkolny i katechetyczny.
 8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  • Pierwszy czwartek – modlimy się o nowe, święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 o godz.17.30 wspólny różaniec.
  • Pierwszy piątek miesiąca – czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, okazja do spowiedzi od godz. 8.00 i 17.00. Zachęcamy dzieci zwłaszcza pierwszokomunijne do podjęcia praktyki dziewięciu pierwszych, kolejnych piątków miesiąca.
  • Pierwsza sobota - czcimy Niepokalane Serce Maryi, różaniec i nabożeństwo wynagradzające o godz. 8.00.
 9. Chorzy, którym posługiwał ks. Karol zostaną odwiedzeni w piątek 2 września, natomiast pozostali w piątek 9 września.
 10. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Odpustowa w Swarzewie, suma o godz. 10.00. Pielgrzymka z naszej parafii wyruszy tradycyjnie o godz. 8.00, natomiast powrót pielgrzymów ok. godz. 14.30. Z racji pielgrzymki w przyszłą niedzielę nie będzie mszy św. o godz. 11.30.
 11. Osobom, które w ostatnim tygodniu zadbały o czystość kościoła, kwiaty oraz podjęte prace przy drzwiach głównych kościoła, składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępny jest: Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny i nasz Głos Siostry Faustyny.
 13. W tygodniu odbył się pogrzeb + Mirosława Krepel lat 60 zam. w Sławutówku. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 14. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych, zdrowia i pokoju w sercu. Miłym Gościom i Drogim parafianom życzymy dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski błogosławionego tygodnia.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia