Przystań

Miłosierdzia

Dwudziesta Niedziela zwykła

14 sierpnia 2022
  1. Jutro obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w tradycji Matki Bożej Zielnej. Podczas Mszy świętych nastąpi błogosławieństwo kłosów zbóż, ziół, kwiatów – wyraz radości i dziękczynienia za dary Boże. Również tego dnia przypada 102 rocznica Cudu nad Wisłą oraz święto Wojska Polskiego. Msze św. według porządku niedzielnego. Po sumie parafialnej o godz. 10.00 udamy się do kapliczki przy kościele, tam w modlitwie zawierzymy siebie i naszą ojczyznę Maryi. Msza św. w Sławutowie o godz. 8.00.
  2. Jak zawsze bardzo dziękujemy za ofiary złożone na kolektę budowlaną, którą całkowicie przeznaczamy na spłatę należności za remont dachu kościoła - zostało nam jeszcze do uregulowania 170 tyś zł. Będziemy wdzięczni za wszelkie ofiary na ten cel. Przy tej okazji wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim zaangażowanym w gruntowne odnowienie kapliczki Maryjnej. Bóg zapłać.
  3. W środę 17 sierpnia zapraszamy na kolejną wycieczkę rowerową tym razem do Chałup. Prosimy o zabranie suchego prowiantu, coś do picia, ręcznik. Na miejscu plażowanie nad zatoką i słodki poczęstunek. Zbiórka przy kościele o godz. 9.30 powrót po 15.00.
  4. W dniach 23 – 24 września (piątek i sobota) nasza parafia organizuje dwudniową pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy. Koszt 300 zł w tym (przejazd autokarem, ubezpieczenie, nocleg w Niepokalanowie, śniadanie obiadokolacja i obiad). Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym (z zaliczką 100 zł) do 10 września.
  5. Towarzyszymy modlitwą ks. Piotrowi Przyborkowi, który przeżywa rekolekcje przed przyjęciem święceń biskupich. Uroczystość konsekracyjna odbędzie się w sobotę, 20 sierpnia o godz. 10.00 w archikatedrze oliwskiej.
  6. W poniedziałek 22 sierpnia o godz. 18.00 nasz wikariusz ks. Karol odprawi mszę św. dziękczynną za łaskę posługi w naszej parafii. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
  7. Wyrazy wdzięczności dla wszystkich dbających o czystość świątyni, kwiaty i wykonane porządki.
  8. Wójt gminy i Przewodniczący Rady Gminy Puck w niedzielę 28 sierpnia od godz. 12.30. zapraszają na Kaszubskie Dożynki Gminy Puck 2022. Korowód i msza św. dożynkowa, rozpoczną ceremoniał Święta Plonów. Uroczystości odbędą się w Sławutowie.
  9. Pod chórem do nabycia najnowsza praca katolicka.
  10. Życzmy błogosławionego tygodnia. Wypoczywającym dobrego, pożytecznego wypoczynku a pracującym potrzebnych sił. Szczęść Boże.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia