Przystań

Miłosierdzia

Dwudziesta Siódma Niedziela zwykła

02 października 2022
 1. W październiku zachęcam, dzieci, młodzież, rodziny do wspólnej modlitwy różańcowej połączonej z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w tygodniu o godz. 8.00 i 17.30. w niedzielę o 17.30. Prosimy również przedstawicieli wspólnot parafialnych do włączenia się w prowadzenie modlitwy.
 2. W środę nasza parafia obchodzić będzie Uroczystość Odpustową ku czci św. Faustyny Kowalskiej. Msze Święte sprawować będziemy o godz. 11.00 i 18.00. przewodniczył im będzie ks. bp Wiesław Szlachetka. Pół godziny wcześniej różaniec o poprowadzenie którego prosimy Wspólnotę Żywego Różańca. Po mszach zapraszamy do domu parafialnego na kawę, herbatę i ciasto natomiast radę parafialną po wieczornej mszy na plebanię. Mimo, że to dzień tygodnia, pracy i obowiązków, jeszcze raz zachęcam do licznego udziału i wspólnej modlitwy, prosząc o błogosławione owoce odpustu.
 3. Z racji odpustu Nowennę do Marki Bożej Nieustającej Pomocy odmówimy tego dnia w połączeniu z różańcem.
 4. W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  • Pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od  godz.17.00. O godz. 17.30 na wspólnym różańcu wypraszać będziemy dar licznych, świętych powołań do służby w kościele i za powołanych. Przypominamy, że w ramach stałej formacji - spowiedź tego dnia dla kandydatów do bierzmowania od godz. 17.00.
  • Pierwszy piątek miesiąca i liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej - spowiedź od godz. 8.00 i godz. 17.00. W Sławutowie od godz. 15.30.
 5.   Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w piątek 7 i sobotę 8 października – od godz. 10.00.
 6. Nabożeństwo o uzdrowienie na ciele i duszy, odbędzie w sobotę 8 października. Od godz. 17.30 spowiedź święta, o 18.00 Eucharystia z intencją o uzdrowienie - po mszy część dalsza wspólnej modlitwy do godz. ok 19.45.
 7. Serdecznie zapraszam chłopców do wstąpienia w szeregi ministrantów – Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Spotkanie w najbliższy wtorek o godz. 18.30 w kościele.
 8. W przyszłą niedzielę przypada nasza comiesięczna kolekta budowlana - odbędzie się też liczenie wiernych tzw. communicantes i dominicantes.
 9. Wychodząc z kościoła swoją ofiarą do puszki, możemy wesprzeć dokończenie remontu kapliczki w Połczynie. Przy tej okazji wyrażam wdzięczność wszystkim za troskę o to dobro duchowe i materialne.
 10. Przy wejściu do kościoła można nabyć najnowszą prasę katolicką: Tygodnik Niedziela, Gościa Niedzielnego oraz kolejny numer parafialnego „Głosu Siostry Faustyny”.
 11. Błogosławionej niedzieli, wiele radości i pokoju w sercu. Szczęść Boże.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia