Przystań

Miłosierdzia

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

02 stycznia 2022
 1. Wszystkim gościom i parafianom na początku Nowego Roku, pragniemy życzyć wiele łask Bożych, spokoju serca, wytrwałości w dobrych postanowieniach, zdrowia oraz dużo sił w drodze do świętości. Szczęśliwego Nowego Roku.
 2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy wspólną nowennę w intencji rodzin archidiecezji gdańskiej. Zachęcamy do codziennego rozważania i modlitwy w domach. Proponujemy by rodziny wyznaczyły sobie stałą godzinę na wspólną modlitwę, zapaliły świecę, odmówiły wspólnie np. dziesiątkę różańca po rozważeniu słowa przeznaczonego na każdy dzień.
 3. W środę nowenna do św. Józef godz. 8.30 i 18.00.
 4. Uroczystość Objawienia Pańskiego będziemy obchodzili w czwartek 6 stycznia. Msze św. jak w niedzielę, poświęcenie kredy na każdej Eucharystii. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 15.00 do godz. 16.00 szczególnie pamiętamy w modlitwie o powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. Tego dnia o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania w naszym kościele, aby trwała w nas jak najdłużej radość z Bożego Narodzenia, a Bóg, który przychodzi zbawić ten świat, został uwielbiony.
 5. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się ks. Karol w piątek 7 stycznia, ks. Mariusz w sobotę 8 stycznia.
 6. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 8.00 popołudniu od godz. 17.00 (przypominamy kandydatom do bierzmowania o stałej formacji sakramentalnej).
 7. Święto Chrztu Pańskiego przypada w następną niedzielę. Będziemy dziękowali Bogu za sakrament chrztu.
 8. Za tydzień przypada nasza miesięczna zbiórka budowlana.
 9. Pragniemy zaprosić naszych Drogich Parafian na Msze Święte tzw. kolędowe od 10 do 19 stycznia, które sprawowane będą w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości i ulic. Będziemy wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i naszej patronki św. Faustyny o zdrowie, pomyślność, uwolnienie od epidemii, wzajemną miłość, zrozumienie i szacunek w naszych rodzinach w całym Nowym Roku. Harmonogram, wyłożony jest na stoliku pod chórem i umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Te rodziny, którym nie pasuje podany termin, mogą przybyć na wspólną modlitwę w dowolnym dniu. W środę 19 stycznia ostatnia Msza Św. kolędowa dla sympatyków, przyjezdnych oraz wszystkich związanych duchowo z naszą parafią.
 10. Informujemy, że w styczniu – czyli w czasie przewidzianej wcześniej kolędy. W dni powszednie Msza św. rano 8.30, popołudniu: o godz. 18.00 (a nie jak w poprzednich latach w czasie kolędy o 19.00) z wyjątkiem od 10 do 19 stycznia – Msza parafialna popołudniowa będzie o godz. 17.00, a 18.00 – Msza św. kolędowa. Bardzo prosimy – szczególnie osoby, które mają w tym czasie zamówione intencje - aby przed Mszą sprawdzić godzinę na naszej stronie internetowej lub na tablicach ogłoszeń.
 11. Od Nowego Roku ulegają zmianie godziny i dni funkcjonowania biura parafialnego: rano wtorek, czwartek i sobotę od 9.15 do10.00 popołudniu wtorek i czwartek od godz. 16.00 do 17.00.
 12. Sprzątającym naszą świątynie bardzo dziękujemy za pracę i poświęcony czas.
 13. Prasa jak zwykle wyłożona jest na stoliku pod chórem.
 14. Naszym parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia