Przystań

Miłosierdzia

II Niedziela Wielkiego Postu

08 marca 2020
 1. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę.
 2. Dziś, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
 3. Także dziś o godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na kolejne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 4. We wtorek o godz. 17.30 rozpocznie się kolejne modlitewno-formacyjne spotkanie dla czciciel św. ojca Pio.
 5. W środę Nowenna do św. Józefa.
 6. Natomiast w czwartek po wieczornej mszy św. zapraszamy uczniów klas VIII, którzy będą bierzmowani w 2021 roku oraz ich rodziców na spotkanie organizacyjne.
 7. W piątek Drogi Krzyżowe odprawiamy: - dla dorosłych o godz. 8.30 - dla dzieci o godz. 16.30 - dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30
 8. Przypominamy też, że w najbliższy piątek jest okazja do wyjazdu na Drogę Krzyżową na Kalwarii Wejherowskiej. Wyjazd o godz. 13.45, koszt 15 zł.
 9. W sobotę o godz. 16.00 odbędzie się kolejne nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie na duszy i na ciele.
 10. Do skarbonki na stoliku pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 11. Przy drzwiach kościoła można nabyć najnowszą prasę oraz paschaliki na stół wielkanocny w cenie 9 zł.
 12. Niech Chrystus pokonujący szatana błogosławi solenizantom tego tygodnia, których jest 88 (najstarsza parafianka liczy sobie 93 lata oraz jest troje ponad 80-latków) oraz jubilatom czyli jednej parze z 3-letnim stażem. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia