22 listopada 2020
Z racji przypadającego także dziś wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego  kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem: pana organisty oraz członków chóru parafialnego i zespołu Soli
15 listopada 2020
Kolekta budowlana wyniosła 5539 zł. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy.   Dziś w czasie mszy św. o godz. 6.45 zostały poświęcone opłatki, które już można nabywać w zakrystii, a w ciągu
08 listopada 2020
Jak wiemy od wczoraj weszły w życie nowe obostrzenia. Jeśli chodzi o nabożeństwa, to może w nich uczestniczyć 1 osoba / 15 metrów kwadratowych. W naszej świątyni to 70 osób.
  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy.
  2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, Maryi – Królowej, którą wczoraj uczciliśmy, polecajmy naszą Ojczyznę.
  3. W poniedziałek, we wspomnienie św. Floriana, o godz. 16.30 w kościele sprawowana będzie msza św. w intencji strażaków z OSP Połczyno i ich rodzin. W mszy św. biorą udział tylko osoby zaproszone, ale jest możliwość uczestniczenia w niej poprzez internet. Serdecznie zapraszamy.
  4. We wtorek będziemy sprawować comiesięczną mszę św. o św. Michale Archaniele.
  5. Natomiast w czwartek w czasie Eucharystii wysławiać będziemy Ducha Świętego.
  6. W tym tygodniu przypadają kolejne święta. W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.
  7. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.  Wszystkich gorąco zapraszamy na Eucharystię.
  8. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 8.30 i 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
  9. Na stoliku pod chórem można nabyć najnowszą prasę katolicką.
  10. Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu urodziny, a jest ich 69 osób (w tym najstarszy parafianin liczy sobie 88 lat) oraz jubileusze małżeńskie, to 5 par (jedna ze stażem 51 lat) obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, Dobrego Pasterza.

 

 

03 maja 2020

IV Niedziela Wielkanocy

Przystań

Miłosierdzia

© Copyright 2020 - Przystań Miłosierdzia