20 września 2020
Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też
13 września 2020
Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Pamiętając, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i że wszyscy jesteśmy zobowiązani do
06 września 2020
Dziś przypadają główne uroczystości odpustowe w Swarzewie. Suma o godz. 10:00. Jutro w szczególny sposób zapraszamy na msze święte i na towarzyszące im nabożeństwo czcicieli Ducha Świętego. Natomiast nabożeństwo do
  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy.
  2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, Maryi – Królowej, którą wczoraj uczciliśmy, polecajmy naszą Ojczyznę.
  3. W poniedziałek, we wspomnienie św. Floriana, o godz. 16.30 w kościele sprawowana będzie msza św. w intencji strażaków z OSP Połczyno i ich rodzin. W mszy św. biorą udział tylko osoby zaproszone, ale jest możliwość uczestniczenia w niej poprzez internet. Serdecznie zapraszamy.
  4. We wtorek będziemy sprawować comiesięczną mszę św. o św. Michale Archaniele.
  5. Natomiast w czwartek w czasie Eucharystii wysławiać będziemy Ducha Świętego.
  6. W tym tygodniu przypadają kolejne święta. W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.
  7. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.  Wszystkich gorąco zapraszamy na Eucharystię.
  8. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 8.30 i 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
  9. Na stoliku pod chórem można nabyć najnowszą prasę katolicką.
  10. Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu urodziny, a jest ich 69 osób (w tym najstarszy parafianin liczy sobie 88 lat) oraz jubileusze małżeńskie, to 5 par (jedna ze stażem 51 lat) obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, Dobrego Pasterza.

 

 

03 maja 2020

IV Niedziela Wielkanocy

Przystań

Miłosierdzia

© Copyright 2020 - Przystań Miłosierdzia