Przystań

Miłosierdzia

17 lipca 2022

Kaszubska pielgrzymka na Jasną Górę

Zaproszenie na Kaszubską Pielgrzymkę

Hel - Jasna Góra 2022

 

Po wyjątkowej, jubileuszowej 40. Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymce, która zaprowadziła nas nie tylko do Częstochowy, ale także na Szlak św. Jakuba do Santiago de Compostella, w tym roku wracamy do stałej trasy naszego pielgrzymowania. Wyruszymy więc tradycyjnie, 25 lipca 2022 r., o godz. 6:00 z kościoła Bożego Ciała na Helu, by po 19 dniach i przejściu 638 km, wejść 12 sierpnia na Jasną Górę.

 

Hasłem tegorocznego pielgrzymowania i tematem naszych rozważań i konferencji będą słowa: "Posłani w pokoju Chrystusa". Uświadamiać będziemy sobie, że każdy z nas jest przez Boga wybrany i posłany, by nieść ludziom pokój. To hasło i wezwanie szczególnie aktualne i na ten czas. W modlitwie i trudzie będziemy prosić o łaskę pokoju na Ukrainie - to będzie nasza szczególna intencja, będąca nie tylko naszą pełną wiary odpowiedzią na aktualną sytuację za naszą wschodnią granicą, ale też wezwaniem, które odczytujemy w haśle tego roku.

 

Poranne szkoły modlitwy, które tradycyjnie poprowadzi ks. Jan Perszon, będą dla nas okazją do poznania i zgłębienia treści i teologii psalmów dawidowych. Zapraszamy do wędrowania z "Kaszubami".

 

Do zobaczenia :)

 

Termin: 25 lipca - 12 sierpnia 2022

Koszt: 320 zł

Zapisy: przez formularz na stronie internetowej i w sekretariacie pielgrzymki na trasie.

 

Kontakt do organizatora: ks. Robert

email: x.robert.jahns@gmail.com;

telefon: 696 417 236

(ze względów organizacyjnych proszę o telefon w godz. 16:30-17:30)

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia