Przystań

Miłosierdzia

06 sierpnia 2023

Ks. Mateusz Małek

Nasz nowy Wikariusz

Od 1 lipca 2023 roku na mocy dekretu księdza abpa Tadeusza Wojdy rozpocząłem posługę duszpasterską w naszej parafii. Ostatnie cztery lata posługiwałem w parafii św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku – Brzeźnie, natomiast moją pierwszą parafią w latach 2016-2019 był kościół św. Ojca Pio w Gdańsku – Ujeścisku. Święcenia kapłańskie przyjąłem z rąk ks. abpa Sławoja Leszka Głódzia w Bazylice Mariackiej w Gdańsku dnia 21.05.2016 roku po sześcioletniej formacji w gdańskim seminarium duchownym. Pracę magisterską pisałem na temat Samarytan w Ewangelii św. Łukasza.

 

Urodziłem się 28 września 1991 roku w Gdańsku. Mam dwóch braci – młodszego o trzy lata Rafała i starszego o dwa Marcina. Moją rodzinną parafią jest sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance. Tam przyjąłem sakramenty pierwszej komunii świętej i Bierzmowania. Z tego względu, że parafia Matki Bożej Fatimskiej została erygowana w 1996 r., sakrament chrztu przyjąłem w parafii Wniebowzięcia NMP (obecnie kościół Chrystusa Króla na Żabiance). W swojej parafii należałem m.in. do liturgicznej służby ołtarza i grupy młodzieżowej „Armia Pana”, dzięki którym jeszcze bardziej mogłem wzrastać w wierze.

 

Myśl o tym, by zostać księdzem zaczęła kiełkować w moim sercu w czasie liceum. Uczęszczałem do V LO w Gdańsku – Oliwie do klasy o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym. Ostateczna decyzja o wstąpieniu do seminarium nastąpiła podczas pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę. Swój wybór zawierzyłem Matce Bożej Częstochowskiej.

 

W wolnych chwilach lubię rozwijać swoje pasje jakimi są jazda na rowerze, wycieczki górskie, literatura piękna i popularne „planszówki”.

Na swoim obrazku prymicyjnym umieściłem zdanie z Ewangelii św. Mateusza: „Jeśli kto chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech mnie naśladuje” (Mt 16,24). Każdego dnia z całego serca pragnę wypełniać to wezwanie Chrystusa. Ogromnie cieszę się, że Opatrzność Boża zaprowadziła mnie do Pucka. Proszę Was, drodzy Parafianie o serdeczną modlitwę w mojej intencji, tak jak ja zapewniam o swojej serdecznej modlitwie za każdego z Was.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia