Przystań

Miłosierdzia

Niedziela Miłosierdzia Bożego

11 kwietnia 2021
 1. W dniu dzisiejszym cały Kościół obchodzi Święta Miłosierdzia Bożego. Najważniejszą łaską związaną ze Świętem jest wielka obietnica całkowitego odpuszczenia win i kar skierowana do wszystkich, którzy w Święto Miłosierdzia przystąpią do Komunii świętej. Oczywiście winna wypływać z istoty Nabożeństwa, czyli być przyjęta w postawie ufności w Boże Miłosierdzie.
 2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Przy drzwiach kościoła odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Caritas.
 3. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.
 4. Także w środę zapraszamy na nowennę do św. Józefa.
 5. Jak co tydzień w czwartek o godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek 16 kwietnie w godz. od 8.30 do 16.00 ponownie przy kościele podstawiony zostanie
 7. Mammobus w celu przeprowadzenia akcję badań piersi dla mieszkanek miasta i gminy Puck. W sobotę o godz. 16.30 kolejne nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie na duszy i na ciele. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.
 8. Kolejny raz zwrócono się do naszej parafii o pomoc charytatywną. Chodzi o wsparcie dla rodziny Pani Teresy Bigus poszkodowanej w wyniku pożaru, który miał miejsce w nocy z 27 na 28 marca 2020 r. w Rekowie Górnym przy ul. Lipowej 50. Pożar strawił dom jednorodzinny. Domownikom na szczęście nic się nie stało, ale 10-osobowa rodzina została bez dachu nad głową. Od tego wydarzenia minął rok. Usunięcie skutków pożaru, w tym całkowita odbudowa domu to koszty przekraczające możliwości finansowe rodziny. Dzięki otrzymanej do tej pory pomocy udało się zakupić między innymi szkielet domu. Jednak droga do ponownego zamieszkania rodziny wspólnie w domu jest jeszcze daleka. Za wszelkie udzielone wsparcie, poszkodowani, z góry bardzo serdecznie dziękują. Ta zbiórka odbędzie się w przyszłą niedzielę.
 9. Przypominamy, że w poniedziałek o godz. 10.00 pogrzeb śp. Kazimierza Dominka z Połczyna.
 10. Na stoliku i stojaku pod chórem można nabyć najnowszą prasę katolicką.
 11. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom, których w tym tygodniu jest 71 (najstarsze parafianki obchodzą 87 i 89 lat) i jubilatom, to jest 32 parom (najdłuższy staż – 53 i 62 lata). Wszystkim życzymy wszelkiej łaskawości i udanej niedzieli.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia