Przystań

Miłosierdzia

Niedziela Miłosierdzia Bożego

07 kwietnia 2024
 1. Przeżywając Niedzielę Miłosierdzia Bożego, można uzyskać odpust zupełny. Kto dzisiaj przystąpi godnie do Komunii św., odmówi Koronkę do Bożego Miłosierdzia i zwróci się z wielką ufnością do Boga, otrzyma darowanie wszystkich win i kar za grzechy. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.
 2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Przy drzwiach kościoła odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
 3. Zapraszamy do trwania przy Panu Jezusie Eucharystycznym – adoracja w dni powszednie po zakończeniu porannej Mszy Św. do godz. 17.30.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 5. W tym tygodniu kandydaci do bierzmowania rozpoczną już bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania, które odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia o godz. 12.00. Msza św. o 11.30 zostanie odprawiona o 12.00 z wcześniej przyjętą intencją. Nowenna do Ducha Św. rozpocznie się od piątku, otoczy młodzież swoją intencją modlitewną na ten szczególny czas. Najbliższe spotkanie kandydaci mają we wtorek 9 kwietnia po wieczornej Mszy w kościele.
 6. Za tydzień przypada nasza comiesięczna kolekta budowlana.
 7. Zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w piątek o 17.00 w salce.
 8. Za tydzień będzie możliwość wsparcia hospicjów w ramach akcji Pola Nadziei na pomorzu. Informacje szczegółowe na plakatach oraz na stronie internetowej polanadzieinapomorzu.pl.
 9. Kierujemy podziękowania za cotygodniowe posprzątanie naszej świątyni oraz prace porządkowe wokół niej. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi swoją łaską.
 10. Pod chórem do nabycia najnowsza prasa katolicka w tym nasz Głos Siostry Faustyny.
 11. Błogosławionego Dnia Pańskiego, zdrowia, pogody ducha dla parafian i przybyłych gości.

 

 

Szczęść Boże,

ks. proboszcz Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia