Przystań

Miłosierdzia

Niedziela Palmowa

28 marca 2021
 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, a więc liturgicznie najważniejszy tydzień w całym roku. Wielki Tydzień został ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Dziś, rozpoczynając ten szczególny czas, na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, na każdej mszy św. święcimy palmy.
 2. Dziś o godz. 15.00 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. Do Wielkiej Środy włącznie przed każdą mszą św. będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi św. Potem do konfesjonałów usiądziemy dopiero po świętach.
 4. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne. Prosimy, by załatwiać tylko konieczne i niecierpiące zwłoki sprawy oraz najlepiej umawiać się telefonicznie na konkretny termin.
 5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W związku z nowymi obostrzeniami, podobnie jak na Boże Narodzenie, od dziś dokonujemy zapisów, by nie przekroczyć dozwolonych limitów. Niestety tym razem jest to tylko 60 osób + 5 osób z intencji. 
  • Osoby, które będą uczestniczyły w ceremoniach Wielkiego Czwartku lub Wielkiego Piątku nie będą mogły rezerwować sobie miejsc na Niedzielę Zmartwychwstania.
  • Podobnie jak poprzednio jedna osoba może dokonać rezerwacji najwyżej 2 miejsc i rezerwacji trzeba dokonać osobiście (nie przez pocztę mailową czy komunikatory!).
  • Dla tych, którym nie jest trudne nocne czuwanie będzie dodatkowa msza św. o północy z soboty na niedzielę.
  • Do kościoła przez całe Triduum (także w czasie adoracji) i w Uroczystość Zmartwychwstania wchodzić będzie można tylko jednym wejściem.
  • Adoracja w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę kończyć się będzie 45 minut przed uroczystościami czyli odpowiednio o godz. 17.15 i 20.45. Dopiero po wyjściu osób adorujących zaczniemy wpuszczać uczestników wieczornych ceremonii.
 7. Na stoliku pod chórem można zapisywać się na całonocne czuwanie, wybierając sobie godzinę adoracji. Czuwanie to, podobnie jak poprzednio, odbędzie się pod warunkiem, że wszystkie godziny zostaną zarezerwowane.
 8. Także na stoliku pod chórem można kupić najnowszą prasę katolicką.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Grażynę Siwińską z Pucka z ul. Jaśminowej. Zmarł też śp. Kazimierz Dominik, zam. Połczyno, ul. Polna. Pogrzeb odbędzie się po świętach.
 10. Niech Chrystus uroczyście wjeżdżający do Jerozolimy błogosławi tegotygodniowym solenizantom, których jest 101 (najstarsi parafianie obchodzą 81 i 83 urodziny) oraz jubilatom, czyli 7 parom (najdłuższy staż to 51 lat). Wszystkim życzymy udanej niedzieli i wszelkiego dobra.
 11. Program uroczystości ŚWIĘTEGO TRIDUUM PASCHALNEGO dostępny jest pod tym adresem: Wielki Tydzień

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia