Przystań

Miłosierdzia

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

24 marca 2024
 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej, która wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na każdej Mszy Św. święcimy palmy. Przy tej okazji dziękujemy naszej dziecięcej scholii za wykonanie palemek. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na funkcjonowanie tego duszpasterstwa.
 2. O godz. 15:00 Gorzkie Żale z ostatnim kazaniem pasyjnym.
 3. Chorych z posługą sakramentalną kapłani odwiedzą przed świętami  - Ks. Mateusz w Wielki Poniedziałek, ks. Proboszcz w Wielką Środę.
 4. Spotkanie dla Rycerzy Kolumba w poniedziałek po wieczornej Mszy Św. na plebanii.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tego dnia Msza Wspólna za zmarłych o godz. 8.30.
 6. Do Wielkiej Środy włącznie, pół godz. przed każdą Mszą Św., będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź dekanalna w naszej parafii odbędzie się we wtorek 26 marca rano od godz. 8.00 do 9.00 popołudniu od 16.00 do 18.00 z przerwą od godz. 17.00 do 17.30.
 7. Program uroczystości ŚWIĘTEGO TRIDUUM PASCHALNEGO dostępny jest na naszej stronie internetowej pod adresem: Wielki Tydzień - jak również został umieszczony w naszym Głosie Siostry Faustyny i gablotach przy kościele. Przypomnimy, że Uroczysta Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania będzie o godz. 6.00. Pamiętajmy o przestawieniu czasu z zimowego letni – śpimy o godz. krócej.
 8. Na stoliku pod chórem można zapisywać się na czuwanie (Po Liturgii Wielkiego Piątku) wybierając sobie godzinę adoracji.
 9. Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę; kaplica w Sławutowie godz. 9.00, kościół parafialny w Pucku:10.00, 11.00. 12.00 i 13.00.
 10. Do puszki, która znajduje się na stoliku pod chórem, można składać dobrowolne ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”.
 11. Jeszcze do wtorku włącznie, można przynosić artykuły żywnościowe oraz środki czystości - aby wspomóc najbardziej potrzebujących.
 12. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne. Prosimy by konieczne i niecierpiące zwłoki sprawy, najlepiej umawiać telefonicznie na konkretny termin.
 13. Do nabycia najnowsza prasa katolicka, natomiast w zakrystii są paschaliki.
 14. Życzymy głębokich przeżyć związanych z najważniejszymi świętami w roku, a także pokoju w sercu i sił na wszystkie świąteczne przygotowania.

 

Szczęść Boże,

ks. proboszcz Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia