Przystań

Miłosierdzia

Niedziela Trójcy Świętej

30 maja 2021
 1. We wtorek, 1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Już dziś życzymy wszystkim pociechom wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego.  
 2. Także we wtorek o godz. 17.00 uroczysta msza św. połączona z udzieleniem sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Szafarzem sakramentu i mszy św. przewodniczyć będzie ks. abp Tadeusz Wojda SAC. W tej mszy św. uczestniczą tylko kandydaci do Bierzmowania oraz ich rodzice i świadkowie. 
 3. Natomiast msza św. wieczorna we wtorek o godz. 19.00.
 4. Również we wtorek rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie w połączeniu z mszami świętymi będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa. 
 5. W najbliższy czwartek w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku wracamy do tradycyjnej procesji ulicami osiedla swarzewskiego, która odbędzie się po mszy św. o godz. 10.00. Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia w mszy św. Sprawować je będziemy o godz. 6.45, 8.00, 10.00 i 18.00.
 6. W piątek przypada w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Bardzo zachęcamy do przybycia do Przystani Miłosierdzia, gdzie Pan Jezus będzie wystawiony w Najświętszym Sakramencie od porannej mszy św. do 21.00 (z przerwą na mszę św. wieczorną). Wspólna adoracja połączona z czterema tajemnicami różańca będzie:
  • - po porannej mszy św. do 10.00 (tajemnice radosne
  • od 12.00 - 13.00 (tajemnice światła z Aniołem Pańskim)
  • od 15.00 - 16.00 (tajemnice bolesne z Koronką do Bożego Miłosierdzia)
  • od 20.30 - 21.00 (tajemnice chwalebne z modlitwą przed spoczynkiem)
 7. W tym tygodniu obchodzimy dni eucharystyczne:
  • pierwszy czwartek – przypada w Boże Ciało
  • pierwszy piątek - okazja do spowiedzi o godz. 8.00 i 17.15
  • pierwsza sobota miesiąca - czcicieli Niepokalanego Serca Maryi prosimy, by w własnym zakresie przeprowadzili 15-minutowe rozmyślanie, zaś na wspólny różaniec zapraszamy tradycyjnie przez internet o godz. 20.30 
 8. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z komunią św. Następne odwiedziny odbędą się po wakacjach.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili doroczny Dzień Dziękczynienia.
 10. Intencja modlitewna na czerwiec brzmi: Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej — aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.
 11. Przypominamy, że dziś przy drzwiach kościoła odbywa się zbiórka na wspomożenie odnowy kapliczki w Połczynie.
 12. Pod chórem wystawiona jest najnowsza prasa katolicka.
 13. Niech Eucharystyczny Jezus obficie błogosławi tegotygodniowym solenizantom, których jest 67 (najstarsza parafianka liczy sobie 84 lata) i jubilatom to 21 parom (najdłuższy staż 50 lat). Wszystkim życzymy udanego i Bożego tygodnia.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia