Przystań

Miłosierdzia

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

24 maja 2020
 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.
 2. Dnia 24 maja w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
 3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na nabożeństwo majowe, podczas którego przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
 4. W środę o godz. 8.30 msza święta wspólna za zmarłych.
 5. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.
 6. W sobotę w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie błog. Marty Wieckiej. W tym dniu w czasie porannej mszy świętej przyzywać będziemy wstawiennictwa Błogosławionej Szarytki.
 7. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
 8. W wigilię tej uroczystości, w sobotę, o godz. 21.00 rozpocznie się modlitewne czuwanie, które zakończy się mszą św. o godz. 22.00.
 9. Jeszcze raz przypominamy, że w pierwszy piątek czerwca pragniemy odwiedzić comiesięcznych chorych z Komunią św., tak by mogli skorzystać z sakramentalnej Komunii wielkanocnej. Odwiedzimy jednak tylko tych, którzy będą sobie tego życzyli. Dla tego prosimy telefonicznie zgłaszać chęć odwiedzin u poszczególnych księży.
 10. Na stoliku pod chórem można nabyć najnowszą prasę katolicką.
 11. Niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości solenizantów w liczbie 94 (w tym cztery osoby 80 i ponad 80-letnie) i jubilatów (6 par - najdłuższy staż to 64 lata).

 

 

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia