Przystań

Miłosierdzia

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

23 maja 2021
  1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.
  2. W poniedziałek będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
  3. W środę – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Tego dnia w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki, szczególnie z naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.
  4.  Także w środę o godz. 8.30 msza święta wspólna za zmarłych.
  5. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień modlitw o świętość kapłanów. Jest to też patronalny dzień dla naszej kaplicy w plebanii. Stąd też każdy kto będzie uczestniczył w Eucharystii transmitowanej przez internet może pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny. Początek transmisji o godz. 19.30, a po niej różaniec. Serdecznie zapraszamy.
  6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Świętej oraz Pierwsza Komunia Święta. W tym dniu zmieniony będzie porządek mszy św. Sprawować je będziemy o godz. 6.45, 8.00, 9.30 i 18.00 (te msze św. są dla wiernych ogólnie). Natomiast o godz. 11.00 i 13.00 msze św. będą tylko dla dzieci pierwszokomunijnych i ich bliskich (z zachowaniem limitu: dziecko + 4 osoby).
  7. Przedstawiciele Połczyna zwracają się jeszcze raz z prośbą o finansowe wspomożenie w ich trudzie odnowy tamtejszej kapliczki. Zbiórka za tydzień przy drzwiach kościoła.
  8. Pod chórem wystawiona jest najnowsza prasa katolicka.
  9. Solenizantów w liczbie 96 (najstarszy parafianin obchodzi 83 urodziny) i jubilatów, to 7 par (najdłuższy staż to 65 lata) niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości. Wszystkim życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia