Przystań

Miłosierdzia

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

28 maja 2023
 1. Zapraszam w tygodniu na ostatnie już nabożeństwa majowe – po wieczornej Mszy Św.
 2. W parafii przeżywamy Biały Tydzień – wielkie święto i radość z faktu, że dzieci naszej wspólnoty, przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Msza Św., codziennie do piątku włącznie o godz.18.00. Przy tej okazji składam serdeczne podziękowania rodzicom dzieci komunijnych za tak piękne przygotowanie uroczystości, zaangażowanie, ofiarowanie daru dla parafii – głębokiej pateny do udzielania Komunii Św., kwiatów, które zostały zasadzone przy kościele, oraz wykonane prace porządkowe. Bóg zapłać.
 3. W przyszłym roku 2024 I Komunia Św. odbędzie się w sobotę 25 maja.
 4. Kolejne spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania - dziś po Mszy Św. wieczornej.
 5. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 6. Nowenna do św. Józefa w środę o godz. 8.30 i 18.00.
 7. W środę 31 maja o godz. 19.00 przy kapliczce w Połczynie, zostanie odprawiona Msza Św. ofiarowana przez strażaków w intencji druha + Roberta Ławniczaka.
 8. W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  • Pierwszy czwartek miesiąca - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00. O godz. 17.30 wspólnym różaniec w intencji nowych powołań do służby w Kościele i za powołanych.
  • pierwszy piątek miesiąca - okazja do spowiedzi od godz. 8.00 i 17.00. w Sławutowie od godz. 15.30.
  • pierwsza sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w połączeniu z różańcem o godz. 8.00.
 9. Od czwartku rozpoczniemy czerwiec - miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele litania codziennie po porannej i wieczornej Mszy Św.
 10. Również w czwartek obchodzimy Dzień Dziecka. Już dziś życzymy wszystkim pociechom wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego.
 11. Do chorych z posługą sakramentalną udam się w pierwszy piątek miesiąca od godziny 09.30. do 14.00.
 12. W sobotę 3 czerwca w naszej archidiecezji odbędą się świecenia prezbiteratu - otoczmy kandydatów do kapłaństwa naszą intencją modlitewną.
 13. Uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej odbędzie 4 czerwca na Mszy Św. o godz. 11.30. – spotkanie organizacyjne dla dzieci w środę 31 maja o godz. 16.30 w kościele.
 14. Za tydzień przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy – odpust na Kalwarii Wejherowskiej. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Wejherowa. Nasza parafia wyrusza w sobotę 3 czerwca ok godz. 7.40 sprzed kościoła, dołączymy do pielgrzymów z puckiej fary i Władysławowa. W sobotę na pielgrzymów będzie czekał autokar w Wejherowie – odjazd z parkingu przy klasztorze o godz. 14.30. W niedzielę powrót pielgrzymki, wyjazd autokaru dla pieszych pielgrzymów udających się w drogę powrotną o godz. 07.30 z parkingu przy stadionie w Pucku. Procesja z klasztoru na Kalwarię wyrusza o godz. 9.00 a po mszy św. ok. godz. 13.00 przy klasztorze formowanie pielgrzymki na drogę powrotną do Pucka.
 15. W przyszłą niedzielę podamy tracę procesji Bożego Ciała.
 16. Do nabycia aktualna prasa katolicka.
 17. Zmarła + Jadwiga Stromska l. 88. Zam. Puck ul. Ks. Sychty. Jej pogrzeb jutro o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 18. Niech Bóg błogosławi wszystkim na cały ten nowy tydzień. Szczęść Boże.

 

Ks. Mariusz Kunicki

 

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia