Przystań

Miłosierdzia

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

31 marca 2024
 1. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte sprawowane będą o godz. 6.00 – Uroczysta Rezurekcja, 10.00, 11.30 i 18.00 oraz o godz. 8.00 w Sławutowie.
 2. Koronka i Nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia dzisiaj i przez cały tydzień o godz. 15.00.
 3. W drugi dzień świąt Msze Święte według porządku niedzielnego.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku do soboty po porannej mszy św. do godz. 17.30.
 5. W środę Nowenna do św. Józefa o godz. 8.30 i 18.00.
 6. W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  • pierwszy czwartek miesiąca - o godz. 17.30 wspólny różaniec w intencji nowych powołań do służby w Kościele i za powołanych
  • pierwszy piątek miesiąca - okazja do spowiedzi od godz. 8.00 i 17.30 w Sławutowie od godz. 15.30.
  • pierwsza sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w połączeniu z różańcem o godz. 8.00.
 7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w czwartek 4 kwietnia o godz. 18.45.
 8. Najbliższy tydzień to oktawa Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W związku z oktawą w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W sobotę 6 kwietnia zapraszamy na kolejne nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie na duszy i ciele. Od godz. 17.30 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, następnie eucharystia o godz. 18.00. Po jej zakończeniu dalsza część nabożeństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wraz ze Wspólnotą Uwielbienia – Szkoła Ewangelizacji „Jemu Chwała” z Władysławowa.
 10. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Tego dnia będzie miała miejsce zbiórka do puszek na rzecz Caritas naszej archidiecezji.
 11. Kierujemy podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w świąteczne przygotowania i przebieg uroczystej liturgii. Służbie Liturgicznej Ołtarza, szafarzom, chórowi parafialnemu, pani Organistce, Straży Pożarnej, osobom przygotowującym Ciemnicę i Grób Pański. Dziękujemy za przygotowanie dekoracji kwiatowej oraz posprzątanie świątyni a także prace porządkowe wykonane wokół niej.
 12. Na stojaku pod chórem można nabyć najnowszą prasę katolicką.
 13. Niech święta Wielkiej Nocy przyniosą nam duchowe odrodzenie, napełniając pokojem i dają siłę na codzienne życie. Błogosławionych, zdrowych i pogodnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego dla całej Wspólnoty Parafialnej oraz przybyłych Gości.

 

Szczęść Boże,

ks. proboszcz Mariusz Kunicki

 

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia