Przystań

Miłosierdzia

10 października 2021

Odpust parafialny

Piąty październik to szczególna data dla naszej wspólnoty parafialnej. To dzień, w którym obchodzimy odpust ku czci św. Faustyny Kowalskiej, rocznicę jej śmierci i narodzin dla nieba.


Po Mszy Świętej o godzinie 11:00, odbyła się uroczysta procesja wokół kościoła z feretronami i sztandarami. W tym dniu gościł w naszej parafii i głosił Słowo Boże ks. Kanonik dr Krzysztof Drews. W swoim kazaniu ukazał nam, jak wielkie i niezgłębione jest Boże Miłosierdzie. Szukając odpowiedzi w Starym Testamencie, możemy dostrzec, że Bóg ukazuje nam swoją bezinteresowność, litość, cierpliwość, wierność i dobre serce. Jest niczym Matka pochylająca się nad swym dzieckiem z miłością i ogromną łagodnością.

 

Każdy z nas ma na swoim sumieniu pewne grzechy, chwile słabości i zwątpienia. Lecz mimo to musimy pamiętać, że sam Bóg, zawsze i w każdej chwili wyciąga do nas swą dłoń. Dlatego nauczmy się być miłosierni względem drugiego człowieka i korzystajmy z Bożej Łaski i przebaczenia.


Pamiętamy również w naszych modlitwach o ks. Proboszczu Piotrze, z którym przez ostatnie 20 lat wspólnie wypraszaliśmy łaski u Boga. Jesteśmy pewni, że łączy się on z naszą wspólnotą parafialną duchowo i czuwa nad jej działalnością.

 

M. Groenwald

 

Link do galerii zdjęć z uroczystości odpustowych: Odpust parafialny 2021

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia