Przystań

Miłosierdzia

Piąta Niedziela Wielkiego Postu

26 marca 2023
 1. Piątą Niedzielą Wielkiego Postu, rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa. Zwyczajowo zasłaniamy krzyże od dziś aż do Wielkiego Piątku. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.15.00.
 2. W poniedziałek Msza Św. ku czci św. Michała Archanioła o godz. 8.30 i 18.00.
 3. We wtorek 28 marca przypada 2 rocznica ingresu Księdza Arcybiskupa  Tadeusza Wojdy SAC do Archikatedry Oliwskiej – pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.
 4. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. we wtorek po wieczornej Mszy Św.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  o godz. 8.30 i 18.00. Tego dnia Msza Św. Zbiorowa za zmarłych o godz. 8.00.
 6. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do godz. 18.00.
 7. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano ok. godz. 9.00. (Nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele o godz. 16.30 i 18.40).  Po zakończeniu wieczornej Mszy Św. zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii.
 8. Pierwsza sobota miesiąca  - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w połączeniu z różańcem rozpocznie się o godz. 8.00.
 9. Do chorych z posługą sakramentalną kapłan uda się w sobotę 1 kwietnia od godz. 10.00 do 14.00. Prosimy o ewentualne zgłaszanie dodatkowych chorych w zakrystii. (Biuro parafialne tego dnia będzie nieczynne).
 10. Również w sobotę 1 kwietnia od godz. 10.00 planujemy przedświąteczne sprzątanie kościoła. W miarę możliwości prosimy o pomoc - każde dłonie się przydadzą. Jednocześnie bardzo dziękujemy tym, którzy cotygodniowo podejmują ten trud, a także prace porządkowe przy kościele.
 11. Spowiedź dekanalna w naszej parafii odbędzie się we wtorek 4 kwietnia rano od godz. 8.00 do 9.00 popołudniu od 15.00 do 18.00  z przerwą o godz. 16.30. Już dziś postarajmy zaplanować sobie ten czas na skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania.
 12. Do skarbonki, która znajduje się na stoliku pod chórem  można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 13. W imieniu Puckiego Środowiskowego Domu Samopomocy „Razem” zapraszamy dziś na kiermasz prac, organizowany przez podopiecznych. Podczas kiermaszu będzie można zakupić oryginalne, piękne, ręcznie robione ozdoby wykonane przez pracowników i podopiecznych. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na terapię i wypoczynek osób niepełnosprawnych.
 14. Wychodząc z kościoła swoją ofiarą do puszki możemy wesprzeć remont kapliczki w Połczynie. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
 15. Od dzisiejszej niedzieli został wystawiony kosz w kościele pod chórem do którego można składać artykuły żywnościowe oraz środki czystości - aby wspomóc potrzebujących. Niech to będzie nasz dar serca przed świętami.
 16. W przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia palemek wykonanych przez naszą dziecięcą scholkę muzyczną. Dochód przeznaczony będzie na funkcjonowanie tego duszpasterstwa.
 17. W zakrystii są jeszcze wielkanocne paschaliki w cenie 17 złotych.
 18. Do nabycia aktualna prasa katolicka.
 19. Dla wszystkich miłej, rodzinnej niedzieli i błogosławionego, zdrowego tygodnia.

 

Ks. Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia