Przystań

Miłosierdzia

Piąta Niedziela Wielkanocna

02 maja 2021
 1. Dziś przypada Narodowe Święto Flagi, które uczy nas szacunku do Ojczyzny i dla symboli narodowych. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Polski.
 2. Jutro przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu w obecnym porządku niedzielnym.
 3. We wtorek, we wspomnienie św. Floriana, o godz. 16.30 w kościele sprawowana będzie msza św. w intencji strażaków z OSP Połczyno i ich rodzin oraz zmarłych członków OSP w 155 rocznicę powstania połczyńskiej jednostki. Serdecznie zapraszamy.
 4. Od wtorku wracamy do limitów 1 osoba na 15 m2.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:
  • w pierwszy czwartek - Godzina Święta o godz. 17.00 i zakończy ją nabożeństwo majowe (jest to też czas do spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania)
  • pierwszy piątek miesiąca - okazja do spowiedzi św. o godz. 8.00 i 17.15.
 6. W piątek odwiedzimy chorych z Komunią świętą.
 7. W sobotę, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkich gorąco zapraszamy na Eucharystię.
 8. Przypominamy, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 8.30 i 17.30. Ze względu na nabożeństwo majowe w tym miesiącu nie będzie żadnych innych nabożeństw towarzyszących mszom świętym, w tym środowych nowenn.
 9. Podajemy papieską intencję modlitewną na maj: Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.
 10. Na stoliku i stojaku pod chórem można nabyć najnowszą prasę katolicką.
 11. Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu urodziny i jubileusze obficie zaczerpnęli przez ręce Maryi duchowych łask od Chrystusa., a jest ich: solenizantów 76 osób (w tym najstarszy parafianin liczy sobie 89 lat), a jubilatów - 5 par (jedna ze stażem 52 lat.). Wszystkim zaś życzymy udanej Bożej niedzieli.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia