Przystań

Miłosierdzia

Piąta Niedziela Wielkanocna

07 maja 2023
 1. W naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy Św. gromadzimy się na nabożeństwie majowym. Zapraszam do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Maryi.
 2. Jutro przypada uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski.
 3. W środę Nowenna do Matki Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 18.00.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 5. W sobotę 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 42 rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II. Zapraszam na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.00 rozpocznie się różaniec (o poprowadzenie modlitwy proszę Wspólnotę Żywego Różańca). Następnie odśpiewamy Godzinki, Litanię Loretańską i udamy się w procesji światła wokół kościoła (na procesję tradycyjnie przynieśmy świece) po niej rozpocznie się Msza Św., zakończona Apelem Jasnogórskim. (Tego dnia nie będzie eucharystii o godz. 18.00).
 6. Za tydzień przypada nasza comiesięczna kolekta budowla. Od poniedziałku ruszają prace przy ogrodzeniu kościoła (od ściany czołowej).Troska o nasz Dom Boży, wszystkie prace wokół niego, wypływają z miłości do Boga i odpowiedzialności za wspólne dobro. Za wszelki trud, bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom.
 7. Do nabycia aktualna prasa katolicka.
 8. Serdeczne podziękowania w imieniu rodziców 10 letniego Cypriana Gaweł za wsparcie zbiórką jego leczenia – udało się zebrać 2810 zł.
 9. Ponawiamy zaproszenie Zarządu Powiatowego OSP Puck na pielgrzymkę do Swarzewa w niedzielę 14 maja 2023. O godz. 13.00 rozpocznie ją Eucharystia w intencji strażaków naszego powiatu. Bliższe informacja na plakacie w gablotach.
 10. W dniach 17-18 czerwca parafia Farna w Pucku, organizuje pielgrzymkę do Narodowych Sanktuariów w Krakowie-Łagiewnikach/Centrum JPII, na Jasną Górę i do Kalisza. Szczegóły organizacyjne oraz program są dostępne na plakacie w gablocie.
 11. Dzienny Dom Pobytu w Celbowie - zaprasza na dzień otwarty 17 maja od godz. 9.00 do 18.00.
 12. W tygodniu odbył się pogrzeb + Zygfryda Muza zam. w Pucku przy ul. Słowackiego. Natomiast w poniedziałek o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb + Urszuli Pawelec l. 76 zam. w Pucku przy ul. Paderewskiego.  Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 13. Niech Maryja otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże.

 

Ks. Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia