Przystań

Miłosierdzia

Piąta Niedziela Wielkanocna

28 kwietnia 2024
 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie (oprócz najbliższego piątku z racji uroczystości) po zakończeniu porannej Mszy Św. do godz. 17.30.
 2. W środę rozpoczniemy miesiąc Maryjny. Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie po wieczornej Mszy Św. Zachęcamy też do tradycyjnych, wspólnotowych nabożeństw przy kapliczkach, które znajdują się na terenie naszej parafii.
 3. Podajemy intencję papieską na miesiąc maj: Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści, dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.
 4. I czwartek miesiąca - o godz. 17.30 wspólny różaniec z intencją o dar powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej wspólnoty oraz za powołanych.
 5. W piątek, 3 maja, obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze Św. według porządku niedzielnego. Wspominając kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja o godz. 10.00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny i odnowimy Śluby Jasnogórskie. Jest to również pierwszy piątek miesiąca, spowiedź przed każdą Mszą Św. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. I sobota miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi połączone z różańcem o godz. 8.00.
 7. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się: ks. Mariusz w I czwartek miesiąca, natomiast ks. Mateusz w pierwszą sobotę od godz. 9.30 do 13.00.
 8. Również w sobotę 4 maja w liturgii przypada wspomnienie św. Floriana patrona strażaków. Msza św. w Połczynie przy kapliczce o godz. 17.00.
 9. Biuro parafialne w najbliższy wtorek będzie nieczynne - zapraszamy w czwartek i sobotę o stałej porze.
 10. Podziękowania dla Osób, które w tym tygodniu zadbały o czystość w naszej świątyni a także prace porządkowe wokół niej.
 11. Zachęcamy do nabycia aktualnej prasy katolickiej, która znajduje się pod chórem.
 12. Błogosławieństwa Bożego dla wszystkich, dobrej i bezpiecznej majówki.

 

 

Szczęść Boże,

ks. proboszcz Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia