Przystań

Miłosierdzia

Piąta Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2024
 1. Piątą Niedzielą Wielkiego Postu, rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa. Zwyczajowo zasłaniamy krzyże od dziś aż do Wielkiego Piątku.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.15.00.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie po zakończeniu porannej Mszy św. do godz. 17.30.
 4. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W modlitwie polecać będziemy szczególnie mężów i ojców. Tego dnia msza św. dla mieszkańców Połczyna o godz. 17.00 w remizie strażackiej.
 5. Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania w środę o godz. 18.45 w kościele. Natomiast kandydaci mają w tym tygodniu dwa spotkania liturgiczne; Wtorek i czwartek godz. 18.45 - spotkania są obowiązkowe.
 6. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano ok. godz. 9.00. (Nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele o godz. 16.30 i 17.30). Po zakończeniu wieczornej mszy św. zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii.
 7. Wielki Post to także czas, kiedy liczniej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszym kościele spowiedź codziennie pół godziny przed każdą mszą św. Informujemy, że spowiedź dekanalna przed świętami będzie u nas we wtorek 26 marca.
 8. W dniach 9 - 11 maja, parafia organizuję pielgrzymkę do Kalisza, Częstochowy i Krakowa. Koszt 600 zł – zapisy z wpłatą zaliczki 100 zł do Świąt.
 9. Od 22-29 czerwca br. organizujemy również autokarowy wyjazd dla dzieci do Białki Tatrzańskiej. Program wyjazdu i zapisy u ks. Mateusza do końca marca.
 10. Kolekta inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 12.762 zł. Wszystkim bardzo dziękujemy za życzliwość i wsparcie.
 11. Do skarbonki, która znajduje się na stoliku pod chórem, można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 12. W kościele został wystawiony kosz na artykuły żywnościowe oraz środki czystości - aby wspomóc potrzebujących przed świętami.
 13. W przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia palemek wykonanych przez naszą dziecięcą scholkę muzyczną. Dochód przeznaczony jest na funkcjonowanie tego duszpasterstwa.
 14. Do nabycia aktualna prasa katolicka. W zakrystii są jeszcze wielkanocne paschaliki.
 15. Dziękujemy osobom za posprzątanie w tygodniu świątyni oraz wykonane prace porządkowe.
 16. W tygodniu odbył się pogrzeb + Stefana Czapskiego l. 66 zam. w Niemczech. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 17. Dla wszystkich miłej, rodzinnej niedzieli i błogosławionego, zdrowego tygodnia.

 

 

Szczęść Boże,

ks. proboszcz Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia