Przystań

Miłosierdzia

Pierwsza Niedziela Adwentu

27 listopada 2022
 1. W Adwencie nie ma Mszy św. o godz. 8.30. Natomiast od jutra o godz. 6.00 rozpoczynamy celebrację Mszy św. roratnich ku czci Matki Bożej z uroczystą procesją do której uczestnictwa zapraszamy dzieci z lampionami. Po Mszy zapraszamy najmłodszych na kakao i coś słodkiego. Wieczorna Msza św. będzie również z kazaniem. W ten sposób chcemy jak najlepiej duchowo przygotować się do Bożego Narodzenia.
 2. W środę 30 listopada o godz. 18.00 zostanie odprawiona ostatnia Msza św. wspólna za zmarłych.
 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Razem z Wspólnotą Żywego Różańca zapraszamy na modlitwę o godz. 17.30 w intencji nowych świętych powołań do służby w Kościele i za powołanych. Jest to też dzień spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania - grupa pierwsza; pierwszy piątek - okazja do spowiedzi dla wszystkich od godz. 17.00 w Sławutowie od godz. 15.30. ; pierwsza sobota- nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w połączeniu z różańcem rozpocznie się o godzinie 8.00.
 4. Do chorych z posługą sakramentalną kapłan uda się; w piątek 2 grudnia od godz. 9.30, natomiast w sobotę 3 grudnia od godz. 10.15.
 5. Podajemy grudniową Papieską Intencję Apostolstwa Modlitwy; Módlmy się, aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka, znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.
 6. Wychodząc z kościoła swoją ofiarą do puszki możemy wesprzeć remont kapliczki w Połczynie. Bóg zapłać.
 7. Za tydzień w niedzielę, będziemy przeżywać dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 8. W zakrystii i biurze parafialnym są do nabycia świece wigilijne „Caritas” małe – 14 zł, duże 20 zł. Opłatek wigilijny będzie roznoszony po domach od przyszłego tygodnia. Ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na spłatę należności za dach kościoła.
 9. Wyrażam wdzięczność wszystkim Osobom zaangażowanym w przygotowanie dekoracji adwentowej. Zadeklarowaną pomoc przy przygotowaniu czegoś ciepłego dla dzieci po roratach. Dziękuję dbającym o czystość w naszej świątyni.
 10. Jak co tydzień polecamy lekturę prasy katolickiej, która wyłożona jest pod chórem. Do nabycia; Gość Niedzielny, Niedziela nasz Głos Siostry Faustyny.
 11. W tygodniu odbył się pogrzeb + Piotra Burczyk l. 61 zam. w Pucku przy ul. Paderewskiego. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….
 12. Całej Wspólnocie, życzę dobrego przeżycia Adwentu. Szczęść Boże.
 13. Ks. Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia