Przystań

Miłosierdzia

Pierwsza Niedziela Adwentu

28 listopada 2021
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Upłynie on pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa” w ramach trzyletniego programu "Eucharystia daje życie".
 2. W Adwencie nie ma mszy św. o godz. 8.30. Natomiast od jutra o godz. 6.00 rozpoczynamy celebrację mszy św. roratnich ku czci Matki Bożej z uroczystą procesją do której uczestnictwa zapraszamy dzieci z lampionami. Po mszy zapraszamy najmłodszych na kakao i coś słodkiego. Wieczorna msza św. będzie również z kazaniem. W ten sposób chcemy jak najlepiej duchowo przygotować się do Bożego Narodzenia.
 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek - Godzina Święta o godz. 17.00 (jest to też czas do spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania); pierwszy piątek (okazja do spowiedzi dla wszystkich od godz. 17.00); pierwsza sobota (nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w połączeniu z różańcem rozpocznie się o godzinie 8.00).
 4. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie grupy synodalnej – które odbędzie się w salce duszpasterskiej.
 5. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się; Ks. Karol w piątek, natomiast ks. Mariusz w sobotę.
 6. Podajemy grudniową Papieską Intencję Apostolstwa Modlitwy; Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego – aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.
 7. Już dziś informujemy, że 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny podczas mszy św., dokonamy ponowienia Aktu Zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Natomiast na mszy św. o godzinie 18.00 będzie możliwość uroczystego przyjęcia szkaplerza św. Józefa. (w zakrystii przyjmujemy zapisy na szkaplerz).
 8. Za tydzień w niedzielę, będziemy przeżywać dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
 9. W zakrystii i biurze parafialnym są do nabycia świece wigilijne małe – 10 zł, duże 20 zł oraz poświęcone opłatki wigilijne. Dochód z ofiar za opłatek przeznaczony jest na bieżące remonty.
 10. Wyrażam wdzięczność wszystkim Osobom zaangażowanym w przygotowanie dekoracji adwentowej. Zadeklarowaną pomoc przy przygotowaniu czegoś ciepłego dla dzieci po roratach. Dziękuję dbającym o czystość w naszej świątyni oraz za podjęte prace ziemne przy wjeździe na parafię. Chciałbym też poinformować, że czynione są starania by utwardzić parking przy kościele, tak by nie trzeba było parkować samochodów w błocie – to wymaga trochę czasu, więc proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Natomiast przede wszystkim informuję parafian, że została podjęta ekspertyza inżynierska dachu naszej świątyni, to też wymaga jeszcze dalszych technicznych konsultacji. Przewidziane prace do których trzeba się przygotować a także ze względu na obecną już porę roku, rozpoczną się z wiosną 2022 r.
 11. Jak co tydzień serdecznie polecamy lekturę prasy katolickiej, która wyłożona jest pod chórem. Do nabycia; Gość Niedzielny, Niedziela nasz Głos Siostry Faustyny.
 12. Całej Wspólnocie, życzymy dobrego przeżycia Adwentu. Szczęść Boże.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia