Przystań

Miłosierdzia

24 października 2021

Radość, modlitwa, wdzięczność

Drodzy Parafianie Puckiej "Faustyny"!

 

Korzystając z okazji, jaką jest Światowy Dzień Misyjny, pragnę Was serdecznie pozdrowić z Ameryki Południowej. Pomimo wielkiej odległości, jaka nas fizycznie dzieli, cieszę się z możliwości kontaktu z Wami drogą internetową.

 

Bardzo jestem wdzięczny Bogu za to, że mogę posługiwać na misjach w Boliwii. Jest to dla mnie niesamowite doświadczenie powszechności Kościoła, a przede wszystkim wszechobecności Boga – niezależnie od miejsca na Ziemi.

 

Parafia, w której obecnie posługuję, jest nieco inna od Waszej :) Poza tym, że znajduje się na wysokości ponad 2800 m n.p.m., to składa się przede wszystkim z wiosek – a jest ich 108. Obejmuje spory obszar w promieniu ok. 50 km. Kościół parafialny wraz z plebanią znajdują się w pięknym pokolonialnym miasteczku o nazwie Totora. Posługuję tu wraz z ks. Jarkiem, pochodzącym z Polski, oraz z ks. Lionelem, Boliwijczykiem.

 

Jestem tu tzw. świeżakiem, ponieważ mieszkam tu zaledwie od niespełna trzech miesięcy. Chociaż wszystko jest dla mnie jeszcze nowe i wiem, że wciąż wiele przede mną do odkrycia i poznania na terenie tej parafii, to czuję się tu jak ryba w wodzie. Od samego początku spotkałem się tu z dużą dozą otwartości i życzliwości. Nieraz nawet parafianie się dziwią, że chciało mi się tu przyjechać.

 

Oczywiście muszę się przyznać do tego, że tęskno mi trochę za rodziną, przyjaciółmi i „naszymi stronami”. Choć gór i tropiku w Boliwii nie brakuje, to jednak nie ma morza ;) Mimo to jestem tu szczęśliwy i wdzięczny Bogu, że mogę świadczyć o Jezusie, który jest Miłością i największym Przyjacielem człowieka, a życie z Nim jest wyjątkową przygodą zmierzającą do Nieba.

 

Wiem jednak, że podobnie jak w misji rodzinnej, szkolnej, parafialnej – i każdej innej – ważna jest współpraca. Dlatego z tego miejsca proszę Was o modlitwę, która jest wielkim i często niedocenionym darem. Ze swojej strony zapewniam o codziennej modlitwie za Was!

Jeśli ktoś ma ochotę być na bieżąco z moimi działaniami misyjnymi, to zapraszam na stronę: www.misjeboliwia.pl

 

Ks. Wiesław Mielewczyk

 

 

 

 

 

 

 

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia