Przystań

Miłosierdzia

27 czerwca 2021

Scholka i nowi ministranci

 

SCHOLKOWE OGNISKO

Rozpoczęły się wakacje, a więc i w duszpasterstwie przyszedł czas na „przedwakacyjne zamykanie” niektórych działalności.

 

W sobotę 19 czerwca swoje pożegnalne przedwakacyjne spotkanie maiła scholka dziecięca Dzieci Faustyny. Spotkanie miało charakter ogniska i odbyło się przy domu parafialnym. To było, jak dla każdej działalności duszpasterskiej, trudny rok. Oczywiście było to związane z covidową epidemią. Przez zdecydowaną większość roku dzieci nie miały prób oraz nie ożywiały swoim śpiewem liturgii mszalnych. Dopiero majowa uroczystość pierwszokomunijna zmobilizowała młodych artystów i ich opiekunkę, panią Weronikę Kraśnicką, do podjęcia na nowo prób. A ponieważ uroczystości Pierwszej Komunii świętej były dwie w jeden dzień, więc i mobilizacja i zaangażowanie Dzieci Faustyny były zdwojone. A i efekt wszystkich zadowolił. Pozostaje mieć nadzieję, że po wakacjach wszystko znowu wróci do jako takiej normy.

 

Tymczasem miłe spotkanie przy ognisku i smacznych kiełbaskach musiało wynagrodzić rzadsze spotkania w ramach regularnych prób.

Przy tej okazji warto również podzielić się radością pani Weroniki i Jej męża Tomasza, którzy zostali szczęśliwymi rodzicami. Gratulujemy i życzymy wszelkich łask zarówno młodym rodzicom, jak i Ich pociesze.

 

 

NOWI MINISTRANCI

 

Uczestnicy niedzielnej mszy świętej w dniu 20 czerwca o godz. 11.30 byli świadkami radosnej uroczystości dopuszczenia pięciu chłopców do służby liturgicznej. Chłopcy, jako aspiranci, przeszli pomyślnie czas przygotowania, nad którym czuwał ich opiekun, ks. Karol, a które przeprowadził senior naszej służby liturgicznej, Boguś. Cotygodniowe spotkania były dla nich okazją do zaznajomienia się z tajnikami samej służby przy ołtarzu Pańskim oraz tego wszystkiego co stanowi świętą liturgię Kościoła. Bardzo cieszymy się, że Służba Liturgiczna Ołtarza w naszej parafii poszerzyła się o pięciu nowych ministrantów. We wspomnianej mszy świętej uczestniczyli także rodzice i najbliżsi nowych ministrantów. Warto też dodać, że spośród piątki nowo posługujących, czterech chłopców w tym roku przyjmowało Pierwszą Komunię świętą. Ks. Karol, który przyjmował chłopców, zachęcał też nowych kandydatów i zapewniał, że zakrystii są jeszcze wolne komże.

 

 

Mamy nadzieję i mocno w to wierzymy, że zapał Szymona, Wojtka, Macieja, Damiana i Michała szybko nie wygaśnie i będą przez przynajmniej kilka lat „krzątać się” po prezbiterium naszej świątyni. Tego Im bardzo serdecznie życzymy.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia