Przystań

Miłosierdzia

Siedemnasta Niedziela zwykła

24 lipca 2022
 1. W Dniu Pańskim, sam Bóg ubogaca nas darem wspólnej sakramentalnej modlitwy. Czerpmy z tego spotkania przede wszystkim siły ducha na ten nowy tydzień jaki rozpoczynamy. Witamy parafian oraz gości przybyłych do naszej świątyni.
 2. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie św. Jakuba, czcimy również św. Krzysztofa, patrona kierowców – po porannej i wieczornej mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów.
 3. 3.Także jutro o godz. 6:00 z kościoła Bożego Ciała na Helu wyruszy 41 Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich pielgrzymów, zawierzamy opiece Matki Boskiej Częstochowskiej i towarzyszmy im duchowo w modlitwie.
 4. We wtorek 26 lipca, wspomnienie Świętych Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny i dziadków Pana Jezusa – dzień szczególnej wdzięczności, rodzicom, dziadkom i emerytom.
 5. Koronka do Bożego Miłosierdzia we wtorek i piątek po porannej i wieczornej mszy św.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 18.00. Tego dnia msza św. wspólna za zmarłych o godz. 8.30.
 7. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 8. W piątek 29 lipca wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
 9. Jak zawsze wyrażamy szczerą wdzięczność za troskę o czystość w naszej świątyni, wystrój kwiatów a także wykonane wszystkie prace porządkowe.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępny jest: Tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny i nasz biuletyn Głos Siostry Faustyny.
 11. Proszono nas o ogłoszenie – w dniu 14 lipca w sklepie Biedronka w Pucku zgubiono aparat słuchowy – uczciwego znalazcę prosimy o kontakt z parafią, podamy numer tel. do właściciela.
 12. Wszystkim parafianom i gościom, a także udającym się na urlopy, życzymy udanego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa oraz opieki św. patronów.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia