Przystań

Miłosierdzia

Szósta Niedziela Wielkanocna

14 maja 2023
 1. Nabożeństwo majowe codziennie po wieczornej Mszy Św.
 2. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę przypadają „Dni Krzyżowe” - modlitwa o urodzaje i za kraje głodujące.
 3. We wtorek 16 maja w liturgii Kościoła święto Świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
 4. Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30 w kościele.
 5. W środę Nowenna do św. Józefa o godz. 8.30 i 18.00.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 7. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego – będziemy ją odmawiać po porannej oraz wieczornej Mszy św.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 9. Informujemy, że uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej odbędzie 4 czerwca na Mszy Św. o godz. 11.30. – spotkanie organizacyjne dla dzieci w środę 31 maja o godz. 16.30 w kościele.
 10. Dziś wypada nasza comiesięczna kolekta budowlana. Bóg zapłać za złożone ofiary. Informacje gospodarcze: W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace przy ogrodzeniu od strony czołowej świątyni - stawiane są murki z klinkieru. Pomiędzy nimi będą montowane kute przęsła (które są przygotowywane przez kowala z naszej parafii) na chwile obecną zamówione jest 10 przęseł z 28 potrzebnych. Natomiast w tygodniu rozpocznie się montaż ogrodzenia od strony osiedla Ostoya i z tyłu posesji przy krzyżu misyjnym.
 11. Tradycyjne podziękowania za posprzątanie kościoła, oraz wykonane prace porządkowe wokół świątyni.
 12. Pod chórem do nabycia najnowsza prasa katolicka.
 13. Sanktuarium Maryjne w Swarzewie wraz z Księżmi Misjonarzami Krwi Chrystusa, Stowarzyszeniem „Można inaczej” oraz Urzędem Gminy Puck organizuje Gminne Święto Rodziny. Odbędzie ono w Swarzewie w najbliższą sobotę 20 maja – szczegóły na plakacie w gablotach.
 14. Zmarł + Robert Ławniczak lat 39 zam. Połczynie ul. Gdańska 5 – pogrzeb dopiero zostanie ustalony. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 15. Bóg pragnie nam błogosławić na ten nowy tydzień. W mocy Ducha z wiarą i nadzieją w sercu, otwórzmy się na te dary. Szczęść Boże.

 

ks. Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia