Przystań

Miłosierdzia

Szósta Niedziela Wielkanocna

05 maja 2024
 1. W naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy Św. gromadzimy się na nabożeństwie majowym. Dzieci na majowe przy figurce Matki Bożej przy kościele zapraszamy w środy o 17.00. Zapraszamy do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Maryi.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie po zakończeniu porannej Mszy Św. do godz. 17.30.
 3. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę przypadają „Dni Krzyżowe” - modlitwa o urodzaje i za kraje głodujące.
 4. We wtorek Msza Św. z wotywy o Duchu Św. a w piątek o Św. Michale Archaniele.
 5. W środę przypada uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski. Tego dnia Nowenna do Matki Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.
 6. Osoby udające się na pielgrzymkę do Kalisza Krakowa i na Jasną Górę gromadzą się przed kościołem w czwartek 09 maja o 4.45 rano. Powrót w sobotę w godzinach późno wieczornych.
 7. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego – będziemy ją odmawiać po porannej oraz wieczornej Mszy św.
 8. W przyszłą niedzielę 12 maja w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego na Mszy Św. o 11.30 zostaną poświęcone i wręczone książeczki I komunijne. Następnie po Eucharystii obowiązkowe spotkanie dla rodziców.
 9. Za tydzień przypada nasza comiesięczna kolekta budowla. Informacje gospodarcze: w połowie miesiąca planujemy rozpocząć prace przy oświetleniu procesyjnym wokół naszej świątyni.
 10. Podziękowania dla osób sprzątających w tygodniu kościół, wykonane prace porządkowe a także ułożone kwiaty w kościele.
 11. Do nabycia aktualna prasa katolicka.
 12. Niech Maryja otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Błogosławionej niedzieli a także Światła Ducha Świętego dla tegorocznych maturzystów.

 

 

Szczęść Boże,

ks. proboszcz Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia