Przystań

Miłosierdzia

Trzecia Niedziela Wielkanocna

01 maja 2022
 1. Przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niech to będzie dla nas kolejna zachęta by żywo karmić się Słowem Bożym i według niego żyć.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc Maryjny. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w niedzielę po mszy św. o godz. 18.00, natomiast w tygodniu po porannej oraz wieczornej mszy św. Zachęcamy też do tradycyjnych, wspólnotowych nabożeństw przy kapliczkach, które znajdują się na terenie naszej parafii.
 3. Podajemy intencję papieską na miesiąc maj: Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębi rozeznawania, odwagę oraz poświęcenie się służbie.
 4. We wtorek, 3 maja,  obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, msze św. według porządku niedzielnego. Wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. O godz. 10.00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny na zakończanie odnowimy Śluby Jasnogórskie.
 5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Również w środę 4 maja w liturgii przypada wspomnienie św. Floriana patrona strażaków. Msza św. w Połczynie przy kapliczce odprawiona będzie w dzień poprzedzający, 3-go maja o godz. 16.00.
 7. W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  • I czwartek miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, o 17.30 wspólny różaniec z intencją o dar powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej wspólnoty oraz za powołanych.
  • I piątek, spowiedź rano od godz. 8.00 popołudniu od godz. 17.00.
  • I sobota miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi połączone z różańcem o godz. 8.00.
 8. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się ks. Karol w piątek 6 maja, ks. Mariusz w sobotę 7 maja.
 9. Również w sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie na duszy i ciele. Od godz. 17.30 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, następnie eucharystia o godz. 18.00. Po jej zakończeniu dalsza część nabożeństwa do godz. ok 19.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Za tydzień przypada nasza comiesięczna kolekta budowlana.
 11. Kierujemy szczere podziękowania za posprzątanie świątyni, porządki związane z rozebraniem Ciemnicy i Grobu Pańskiego a także prace wokół kościoła.
 12. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Ks. Piotra Wieckiego. Jest diecezjalnym duszpasterzem młodzieży. Na co dzień zajmuje się wdrażaniem rożnych programów, które mają przybliżyć Kościół młodym i młodych przyprowadzić do Kościoła. Jednym z programów wdrażających w naszej archidiecezji są Dekanalne Oratoria Młodych tj. ”DOM”. Program prowadzi jedna parafia w dekanacie i tą parafią jest naszą wspólnota św. Faustyny.
 13. Zachęcamy do nabycia aktualnej prasy katolickiej, która znajduje się pod chórem.
 14. W tym majowym czasie, Kościół w sposób szczególny zawierza się orędownictwu Matki Przenajświętszej. Niech z serca wypływa modlitwa Litanii Loretańskiej i pieśń Chwalcie łąki umajone... Błogosławieństwa Bożego dla wszystkich, dobrej, bezpiecznej majówki a dla maturzystów Darów Ducha Świętego na czas matur. Szczęść Boże.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia