Przystań

Miłosierdzia

Trzecia Niedziela Wielkanocna

14 kwietnia 2024
  1. Przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. W naszej gazetce parafialnej mamy specjalny dodatek, niech będzie to dla nas kolejna zachęta by żywo karmić się Słowem Bożym i według niego żyć.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie po zakończeniu porannej Mszy Św. do godz. 17.30.
  3. W środę nowenna do św. Józefa.
  4. Katecheza dla dzieci I komunijnych w środę o16.30.
  5. Kandydaci do bierzmowania trwają na Nowennie do Ducha Św. w bezpośrednim przygotowaniu do tego sakramentu, który odbędzie się za tydzień w niedzielę 21 kwietnia o godz. 12.00. (Tego dnia nie będzie Mszy Św. o godz. 11.30) zostanie ona odprawiona o 12.00. Sakramentu bierzmowania udzieli naszej młodzieży Ks. Abp Tadeusz Wojda SAC Metropolita Gdański.
  6. Dziś przypada nasza comiesięczna kolekta budowla. Jak zawsze bardzo dziękujemy za złożone ofiary. Informacje gospodarcze: prace przy ogrodzeniu całego terenu przykościelnego zakończono. Jako ostatnie zostały zamontowane 3 bramy z napędami. Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł 158 tyś zł. W związku z tym informujemy parafian, że ze względów bezpieczeństwa teren przykościelny będzie zamykany na godzinę nocną od 22.00 – 6.00. W najbliższych planach do wakacji mamy założenie 4 lamp oświetlających drogę procesyjną wokół kościoła. Dodatkowo te lampy, które już są (przy parkingu) zamierzamy wymienić na oszczędniejsze ledowe. Natomiast w wakacje, chcielibyśmy wymalować kruchtę kościoła z wejściem na chór.
  7. Wychodząc z kościoła swoją ofiarą możemy wesprzeć hospicja w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu.
  8. Kierujemy szczere podziękowania za posprzątanie świątyni oraz wiosenne prace porządkowe wokół kościoła.
  9. Zachęcamy do nabycia aktualnej prasy katolickiej.
  10. Na ten nowy tydzień niech Bóg błogosławi, Daje siły, zdrowie i pokój w sercu.

 

 

Szczęść Boże,

ks. proboszcz Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia