Przystań

Miłosierdzia

Trzydziesta Trzecia Niedziela zwykła

13 listopada 2022
 1. Trwa drugi dzień wizytacji kanonicznej w naszej parafii. Módlmy się o owoce tej wizyty i potrzebne łaski Ducha Świętego dla Księdza Biskupa Piotra Przyborka.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz VI Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach Św. będziemy mogli wesprzeć swoją ofiarą do puszek, działalność Papieskiej Fundacji Pomocy Kościołowi w potrzebie.
 3. W najbliższą środę 16 listopada o godz. 18.00, zostanie odprawiona kolejna msza święta wspólna za zmarłych. Tego dnia zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30.
 4. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 5. W piątek obchodzimy liturgiczne wspomnienie błog. Karoliny Kózkówny, patronki młodzieży i Ruchu Czystych Serc. W czasie mszy świętych towarzyszyć nam będą jej relikwie.
 6. W przyszłą niedzielę 20 listopada będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest to ostatnia niedziela przed Adwentem oraz święto patronalne Gdańskiego Seminarium Duchownego.
 7. Kolejne nabożeństwo o uzdrowienie na ciele i duszy, odbędzie w sobotę 26 listopada. Od godz. 17.30 spowiedź święta, o 18.00 Eucharystia z intencją o uzdrowienie - po mszy część dalsza wspólnej modlitwy do godz. ok 19.45.
 8. Dzisiejsza kolekta jest naszą comiesięczną zbiórką budowlaną – jak zawsze dziękujemy Wam za złożone ofiary. W ubiegłym tygodniu rozpoczęto prace przy instalacji alarmu w kościele, zostaną zakończone do najbliższego czwartku.
 9. Polecamy lekturę prasy katolickiej - dostępny: Gość Niedzielny, Tygodnik Niedziela, Miesięcznik Różaniec, Księga Patrioty z historią, tekstami, nutami pieśni patriotycznych oraz jak zawsze nasz Głos Siostry Faustyny.
 10. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy dbają o czystość w naszej świątyni i obejście wokół.
 11. Zmarł śp. Henryk Pietrzak l. 73 zam. w Gdyni - jego pogrzeb 16 listopada o godz. 10.00. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 12. Życzymy Wszystkim miłej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego nowego tygodnia. Szczęść Boże.

 

Ks. Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia