Przystań

Miłosierdzia

Trzynasta Niedziela zwykła

26 czerwca 2022
 1. Dziękujemy za obecność, modlitwę i głoszone Słowo Boże przedstawicielom Gdańskiego Seminarium Duchownego w Oliwie: Ojcu duchownemu ks. Janowi Uchwatowi i Rektorowi seminarium ks. Krzysztofowi Szerszeniowi. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na kolektę, które przeznaczone są w całości na funkcjonowanie seminarium.
 2. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy. Nabożeństwo po porannej i wieczornej mszy św.
 3. W poniedziałek o godz. 7.00 z przed kościoła, wyjazd pielgrzymki autokarowej do Gietrzwałdu i Świętej Lipki – powrót ok godz. 21.00.
 4. W środę 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Swoimi modlitwami obejmijmy papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. W tym dniu kolekta przeznaczona jest dla Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Także w środę o godz. 8.30 msza św. wspólna za zmarłych.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 8. W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  • pierwszy piątek miesiąca - okazja do spowiedzi od godz. 8.00 i 17.00.
  • pierwsza sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w połączeniu z różańcem rozpocznie się o godz. 8.00.
 9. Podajemy intencję modlitewną na lipiec: Módlmy się w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.
 10. Informujemy, że biuro parafialne w okresie wakacyjnym będzie czynne w tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 16.00 do 17.00 oraz w sobotę od godz. 9.15 -10.00.
 11. Tradycyjne podziękowania dla dbających o czystość naszej świątyni i wykonane prace porządkowe wokół niej. 
 12. Pod chórem do nabycia najnowsza prasa katolicka.
 13. W tygodniu odbył się pogrzeb + Wacława Dawidowskiego l. 88  zam. w Pucku przy ul. Jaśminowej. Polećmy zmarłego i nam bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 14. Rozpoczął się czas wakacyjny, dobrego bezpiecznego urlopu i podróży, nabrania sił, mocy ducha. Dla wszystkich zdrowia i Bożego błogosławieństwa na ten nowy tydzień. Szczęść Boże.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia