Przystań

Miłosierdzia

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

21 listopada 2021
 1. Dziś za publiczne odmówienie litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego: O Jezu najsłodszy.., można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – zgodnie z decyzją Metropolity Gdańskiego – w dzisiejszą niedzielę we wszystkich kościołach naszej archidiecezji, odbywa się zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko – białoruskiej. Zebrane środki, zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego. 
 3. W poniedziałek z racji przypadającego wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego, kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem: pana organisty Krzysztofa oraz członków chóru parafialnego, zespołu Soli Deo, a także pani Weroniki i scholii dziecięcej.
 4. We wtorek msza św. z formularza o św. Michale.
 5. W środę o godz. 18.00 zostanie odprawiona ostatnia listopadowa msza św. wspólna za zmarłych. Tego dnia nowenna do św. Józefa o godz. 8.30.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 7. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie grupy synodalnej – (spotkanie odbędzie się salce duszpasterskiej). 
 8. W najbliższą sobotę 27 listopada w naszej parafii, odbędzie się kapłańskie spotkanie dekanalne. O godz. 11.30 rozpocznie się msza św. koncelebrowana przez wszystkich kapłanów dekanatu puckiego, w czasie której pragniemy modlić się w intencji zmarłych księży, którzy posługiwali i pochodzili z naszego dekanatu. Bardzo serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tej wyjątkowej modlitwie.
 9. Również w sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo o uzdrowienie na ciele i duszy. Plan spotkania: od godz. 17.00 rozpocznie spowiedź święta, o 18.00 Eucharystia z intencją o uzdrowienie. Po mszy św. część dalsza wspólnej modlitwy do godz. 20.00.
 10. Za tydzień - I Niedziela Adwentu i tym samym rozpoczniemy nowy rok liturgiczny.
 11. Kolekta budowlana z ubiegłej niedzieli wyniosła 8.668 zł za wszystkie złożone ofiary i te przelane na konto, serdecznie dziękujemy.
 12. W tygodniu dobiegła końca realizacja podstawy i pomnika naszej patronki św. Faustyny. Została Ona ukazana w postawie półklęczącej. Prawą dłonią czerpie ze źródła miłosierdzia, którym jest krzyż wyłaniający się z podstawy pomnika, jednocześnie drugą dłonią wskazując na wejście do kościoła, pokazując tym samym miejsce z którego mamy czerpać Boże Miłosierdzie. Podstawa pomnika w swej formie nawiązuje zarówno do herbu św Jana Pawła II jak i architektury naszej świątyni. Ze szczelin w podstawie układających się w znak krzyża, wychodzi światło rozświetlając postać św. Faustyny. Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej szczególnej inicjatywy, poprzez złożone ofiary jak i wykonane prace. Informujemy również, że pozostałe jeszcze należności parafii za pomnik i podstawę pomnika, zostały już całkowicie uregulowane w kwocie 80.475 zł. 
 13. Dziękujemy tym, którzy co tydzień sprzątają naszą świątynię i dbają o jej czystość.
 14. Przypominamy, że w zakrystii i biurze parafialnym można nabyć opłatki wigilijne.
 15. Serdecznie polecamy lekturę prasy katolickiej, która wyłożona jest pod chórem.
 16. Niech Chrystus króluje w naszych sercach, błogosławionego tygodnia dla całej wspólnoty parafialnej. Szczęść Boże.  

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia