Przystań

Miłosierdzia

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

20 listopada 2022
 1. Przekazuję pozdrowienia i podziękowania powizytacyjne od ks. bp. Piotra Przyborka – za piękną wizytację i gościnę.
 2. Dziś za publiczne odmówienie litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia: O Jezu najsłodszy Odkupicielu rodzaju ludzkiego.., można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Otaczamy naszą modlitwą Gdańskie Seminarium Duchowne – które w dniu dzisiejszym obchodzi swoje święto patronalne.
 4. We wtorek z racji przypadającego wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego, kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem: pana organisty Krzysztofa oraz członków Chóru Parafialnego "Misericordias Domini Cantabo„ zespołu „Soli Deo”, a także pani Weroniki i scholii dziecięcej „Dzieci Faustyny”.
 5. W środę 23 listopada o godz. 8.30 zostanie odprawiona trzecia Msza św. wspólna za zmarłych. Tego dnia nowenna do św. Józefa o godz. 18.30.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 7. W piątek Msza św. z formularza o Duchu Świętym.
 8. W sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo o uzdrowienie na ciele i duszy. Plan spotkania: od godz. 17.30 rozpocznie spowiedź święta, o 18.00 Eucharystia z intencją o uzdrowienie. Po mszy św. część dalsza wspólnej modlitwy do godz. 19.45.
 9. Za tydzień - I Niedziela Adwentu i tym samym rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Podczas sumy o godz. 10.00 nastąpi błogosławieństwo opłatków na stół Wigilijny. Chciałbym zaprosić chętne Osoby na spotkanie organizacyjne w związku z roznoszeniem opłatka po domach. Spotkanie we wtorek 22 listopada po wieczornej Mszy św. na plebanii.
 10. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania 27 listopada po Mszy Św. o godz. 18.00.
 11. Kolekta budowlana z ubiegłej niedzieli wyniosła 12.013 zł za wszystkie złożone ofiary, serdecznie dziękujemy. Cały czas regulujemy zobowiązania za remont dachu kościoła, zostało nam do spłaty jeszcze 130 tyś. W tygodniu zakończyliśmy instalację alarmu w kościele. Informujemy, że ogrzewanie planujemy rozpocząć od przyszłej niedzieli.
 12. Za tydzień swoja ofiarą do puszki będzie można wesprzeć remont kapliczki w Połczynie.
 13. Dziękujemy tym, którzy co tydzień sprzątają naszą świątynię i dbają o jej czystość.
 14. Serdecznie polecamy lekturę prasy katolickiej, która wyłożona jest pod chórem.
 15. Zmarł nasz parafianin + Bartłomiej Kanka l. 48 zam. w Połczynie przy ul. Gdańskiej. Jego pogrzeb w najbliższy poniedziałek o godz. 10.00. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….
 16. Niech Chrystus króluje w naszych sercach, błogosławionego tygodnia dla całej wspólnoty parafialnej. Szczęść Boże.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia