Przystań

Miłosierdzia

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

21 maja 2023
 1. Decyzją Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC od dzisiejszej niedzieli do końca sierpnia w całej naszej archidiecezji podejmujemy szczególną krucjatę modlitewną w intencji powołań kapłańskich i zakonnych – wspólna modlitwa po każdej Mszy Św.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 3. Trwamy codziennie (po porannej i wieczornej Mszy Św.) na nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w przyszłą niedzielę. Zapraszam na czuwanie modlitewne w naszej parafii, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w sobotę 27 maja po wieczornej Mszy Św. do godz. 21.00 zakończone Apelem Jasnogórskim.
 4. W poniedziałek 22 maja na Mszy Św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o światło Ducha Świętego dla uczniów klas VIII na czas egzaminów – zapraszam uczniów i rodziców do wspólnej modlitwy.
 5. W środę w liturgii Kościoła wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. Nowenna do Matki Bożej o godz. 8.30 i 18.00.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do 18.00
 7. W piątek o godz. 8.30 Msza Święta wspólna za zmarłych.
 8. W piątek 26 maja przypada – Dzień Matki. Już dziś wszystkim Mamom, składamy najserdeczniejsze życzenia; przede wszystkim zdrowia, pokoju serca oraz opieki Najświętszej Maryi Panny na każdy dzień życia.
 9. W najbliższą sobotę 27 maja na Mszy Św. o godz. 11.00 w naszej parafii będzie miała miejsce Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W związku z tym w piątek 26 maja o godz. 15.30 odbędzie się nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego dla dzieci, następnie spowiedź. Na nabożeństwo prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą świece.
 10. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania swoje kolejne spotkanie formacyjne będzie miała w niedzielę 28 maja po wieczornej Mszy Św.
 11. Uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej odbędzie 4 czerwca na Mszy Św. o godz. 11.30. – spotkanie organizacyjne dla dzieci w środę 31 maja o godz. 16.30 w kościele.
 12. Kolekta inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 11.020 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Trwają prace przy ogrodzeniu placu kościelnego. Przy tej okazji bardzo dziękuję również naszemu parafianinowi za wykonane prace geodezyjne.
 13. Podziękowania dla osób sprzątających w tygodniu kościół i wykonane prace porządkowe.
 14. Do nabycia aktualna prasa katolicka w tym nasz Głos Siostry Faustyny.
 15. Wszystkim Gościom, Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia oraz wiele łask Bożych przez wstawiennictwo św. Faustyny naszej patronki. Szczęść Boże.

 

Ks. Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia