Przystań

Miłosierdzia

V Niedziela Wielkanocy

10 maja 2020
  1. We wtorek zapraszamy na spotkanie formacyjne czcicieli św. o. Pio, które rozpocznie się nabożeństwem majowym. Natomiast konferencja i pozostałe modlitwy zaraz po mszy świętej.
  2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Jest to jednocześnie kolejna rocznica pierwszych Objawień Fatimskich i początek tegorocznych Nabożeństw Fatimskich. Ze względu na okoliczności w środę porządek wieczornych nabożeństw będzie wyglądał następująco: majowe połączone z mszą św. rozpocznie się o 19.30, a zaraz po mszy św. różaniec z kompletą. Nie będzie tradycyjnej procesji.
  3. W sobotę, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
  4. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 8.30 i 17.30. Weźmy udział czy to w kościele czy przez internet w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  5. Począwszy od jutra znowu będzie można spowiadać się przy konfesjonałach, ale bardzo prosimy, by każda spowiadające się osoba czyniła to w masce. Natomiast jeżeli ktoś będzie sobie życzył spowiedzi w dotychczasowej epidemiologicznej formie, to również jest taka możliwość.
  6. Już dziś pragniemy poinformować, że w pierwszy piątek czerwca pragniemy odwiedzić comiesięcznych chorych z Komunią św., tak by mogli skorzystać z sakramentalnej Komunii wielkanocnej. Odwiedzimy jednak tylko tych, którzy będą sobie tego życzyli. Dla tego prosimy telefonicznie zgłaszać chęć odwiedzin u poszczególnych księży.
  7. Zmarła śp. Joanna Iwaniszewska zam. Puck, ul. Głogowa 3. Msza pogrzebowa jutro o godz. 10.00. Niech Pan przyjmie Ją do swojej chwały.
  8. Na stoliku pod chórem można nabyć najnowszą prasę katolicką.
  9. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w tym trudnym czasie czy to przy okazji uczestnictwa w mszy św., czy poprzez przelewy na konto parafialne czy też winny sposób wspomagali i wspomagają materialnie parafię. Przy tej okazji serdeczne wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem tych, którzy zaangażowali się w zbiórkę na sprzęt audio i video, z których korzystamy przy transmisjach internetowych. Zaznaczyć wypada, że była to zbiórka oddolna zorganizowana bez naszej wiedzy. Serdeczne Bóg zapłać.
  10. Życzymy, aby obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, Dobrego Pasterza przeżywający w tym tygodniu urodziny, a jest ich 88 osób (w tym najstarsza parafianka liczy sobie 92 lata) oraz jubileusze małżeńskie, to 2 pary (o stażu 9 i 10 lat). Życzymy wszelkiej łaskawości Pana.

 

 

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia