© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia 

04 kwietnia 2021
Msze św. w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego sprawowane będą o godz. 6.45, 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Począwszy od dziś, kolejny dni Nowenny przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia w transmisji internetowej z
28 marca 2021
Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, a więc liturgicznie najważniejszy tydzień w całym roku. Wielki Tydzień został ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Dziś, rozpoczynając
21 marca 2021
Kolekta budowlana z ubiegłej niedzieli wyniosła 8625 złotych. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy.  Dziś o godz. 15.00 przedostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy.  W środę nowenna do św.
 1. Wchodzimy w kolejny tydzień epidemii. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi zasadami w kościele na mszy świętej może być najwyżej 5 osób (nie licząc kapłana i posługujących). Stąd też pierwszeństwo uczestnictwa mają osoby, które zarezerwowały intencję. Bylibyśmy bardzo wdzięczni, gdyby te osoby wcześniej telefonicznie poinformowały ile z tych pięciu miejsc zajmą, aby ewentualnie inni chętni mogli także korzystać z dobrodziejstwa Eucharystii sakramentalnej. Na mszę św. wchodzimy przez zakrystię.
 2. Kolejne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dostępne będą na naszej stronie internetowej od godz. 15.00. Nie będzie to w przekazie na żywo, ale w zakładce "Wielki Post - Gorzkie Żale"
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Kto chciałby skorzystać ze sakramentu spowiedzi, prosimy, aby to zgłosił telefonicznie i będziemy umawiać się na konkretną godzinę, a osoba wyspowiadana będzie mogła także zaraz przyjąć Komunię św. sakramentalną.
 4. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające rozpocznie się konferencją o godz. 20.15, a zaraz potem różaniec.
 5. Przypominamy o możliwości korzystania z transmisji na żywo na naszej stronie internetowej
  1. codziennie: msze św. o godz. 8.30 i 18.00
  2. Koronka do Bożego miłosierdzia z psalmem 91 (o Bożej opiece) o godz. 15.00
  3. różaniec z brewiarzową modlitwą wieczorną czyli kompletą o godz. 20.30
  4. w piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa
  5. w niedzielę: wszystkie msze św. w normalnym porządku oraz różaniec z brewiarzową modlitwą wieczorną czyli kompletą o godz. 20.30
 6. Starajmy się uczestniczyć w nabożeństwach w przekazie internetowym z pełnym zaangażowaniem (o czym piszemy na naszej stronie internetowej) oraz pamiętajmy o możliwości korzystania z Komunii duchowej (o czym również możemy o niej przeczytać na naszej stronie internetowej).
 7. Przypominamy także, że przez cały dzień (od porannej do wieczornej mszy św.) kościół jest otwarty i można przyjść na osobistą adorację.
 8. Jak zwykle serdeczne życzenia kierujemy na ręce solenizantów, których jest 103 (najstarszy parafianin liczy sobie 82 lata) oraz jubilatów, czyli 145 (to chyba nie pomyłka!) par (najdłuższy staż to 62 lat). Życzymy wszelkiej pomyślności.

 

​​​​​​​

29 marca 2020

V Niedziela Wielkiego Postu

Przystań

Miłosierdzia