Przystań

Miłosierdzia

XII Niedziela Zwykła

20 czerwca 2021
  1. Pragniemy poinformować lub przypomnieć, że począwszy od dziś, jednocześnie we wszystkich diecezjach, zostały zniesione dyspensy od uczestnictwa we mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. To oznacza, że począwszy od dzisiejszej niedzieli, nieuzasadniony poważną przyczyną, brak udziału we mszy św. w kościele skutkuje grzechem ciężkim.
  2. W środę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Pamiętajmy również o zmarłych ojcach.
  3. Także w środę zapraszamy na msze św. za wstawiennictwem św. Józefa.
  4. W czwartek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Dodatkowo mszę świętą odpustową sprawować będziemy w Sławutowie o godz. 16.00.  
  5. W sobotę parafia farna obchodzić będzie tradycyjny odpust rybacki. Msza św. rozpocznie się o godz. 12.30.
  6. Także w sobotę o godz. 16.30 rozpocznie się kolejne nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie na duszy i na ciele. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.
  7. U progu czasu wakacyjnego wszystkim uczniom, nauczycielom i katechetom życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku oraz Bożego błogosławieństwa. Pamiętajmy także, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. 
  8. W rozpoczynającym się tygodniu solenizantów, których jest 67 (najstarsi parafianie liczą sobie 84 i 83 lata) i jubilatów, których jest 31 par (najdłuższy staż to 53 lata) polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela i życzymy wszelkiego dobra.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia