© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia 

  1. Pragniemy poinformować lub przypomnieć, że począwszy od dziś, jednocześnie we wszystkich diecezjach, zostały zniesione dyspensy od uczestnictwa we mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. To oznacza, że począwszy od dzisiejszej niedzieli, nieuzasadniony poważną przyczyną, brak udziału we mszy św. w kościele skutkuje grzechem ciężkim.
  2. W środę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Pamiętajmy również o zmarłych ojcach.
  3. Także w środę zapraszamy na msze św. za wstawiennictwem św. Józefa.
  4. W czwartek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Dodatkowo mszę świętą odpustową sprawować będziemy w Sławutowie o godz. 16.00.  
  5. W sobotę parafia farna obchodzić będzie tradycyjny odpust rybacki. Msza św. rozpocznie się o godz. 12.30.
  6. Także w sobotę o godz. 16.30 rozpocznie się kolejne nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie na duszy i na ciele. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.
  7. U progu czasu wakacyjnego wszystkim uczniom, nauczycielom i katechetom życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku oraz Bożego błogosławieństwa. Pamiętajmy także, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. 
  8. W rozpoczynającym się tygodniu solenizantów, których jest 67 (najstarsi parafianie liczą sobie 84 i 83 lata) i jubilatów, których jest 31 par (najdłuższy staż to 53 lata) polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela i życzymy wszelkiego dobra.
20 czerwca 2021

XII Niedziela Zwykła

Przystań

Miłosierdzia