Przystań

Miłosierdzia

XIII Niedziela Zwykła

27 czerwca 2021
 1.  Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
 2.  We wtorek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Swoimi modlitwami obejmijmy papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. W tym dniu na całym świecie jest specjalna kolekta, która przeznaczona jest dla Stolicy Apostolskiej.
 3.  W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy.
 4.  Także w środę o godz. 8.30 msza św. wspólna za zmarłych.
 5.  W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  •  pierwszy czwartek - Godzina Święta rozpocznie się o 17.00 (w tym czasie będzie też okazja do spowiedzi św.)
  • pierwszy piątek - okazja do spowiedzi dla wszystkich od godz. 8.00 i 17.15
  • pierwsza sobota miesiąca – o godz. 20.15 katechezą rozpocznie się comiesięczne nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej różaniec.
 6.  Podajemy intencję modlitewną na lipiec: Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.
 7.  Pod chórem można nabyć najnowszą prasę religijną.
 8.  Serdecznie życzymy, aby wakacyjny wypoczynek był dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii.
 9.  Niech Zbawiciel obficie błogosławi jubilatom - to 18 par (najdłuższy staż to 2 x 48 lat) i solenizantom, których w tym tygodniu jest 86 (najstarsza parafianka liczy sobie 90 lat). Wszystkim życzymy wszystkiego dobrego i szczęść Boże.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia