Przystań

Miłosierdzia

XVII Niedziela Zwykła

25 lipca 2021
 1. We Wspólnocie Kościoła przeżywamy Dzień Pański. To sam Bóg, ubogaca nas darem wspólnej sakramentalnej modlitwy. Czerpmy z tego spotkania przede wszystkim siły ducha na ten nowy tydzień jaki rozpoczynamy. Witamy parafian oraz gości przybyłych do naszej świątyni.
 2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie Zachodniej. „Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, słyszymy o ofiarach śmiertelnych oraz o wielu zaginionych. O wsparcie apeluje Caritas krajów poszkodowanych przez żywioł wody”. W duchu solidarności, darem serca, wspomóżmy tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Po Mszy św. przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na ten cel.
 3. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa - dziś po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów.
 4. W dniu dzisiejszym zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, następnie dalsza adoracja w ciszy do godz. 16.00.
 5. Rozpoczęła się 40 Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich pielgrzymów z Archidiecezji Gdańskiej, udających się na Jasną Górę, zawierzamy opiece Matki Boskiej Częstochowskiej i towarzyszmy im duchowo w modlitwie.
 6. W liturgii tygodnia wspominamy:
  1. W poniedziałek Świętych Joachima i Annę - rodziców Najświętszej Maryi Panny i dziadków Pana Jezusa – jest to dzień szczególnej wdzięczności, rodzicom, dziadkom i emerytom.
  2. W środę o godz. 8.00 i 18.00 zapraszamy na Nowennę do Św. Józefa.
  3. Decyzją papieża Franciszka dotychczasowe liturgiczne wspomnienie św. Marty (29 lipca) zostało zmienione na wspomnienie Świętych: Marty, Marii i Łazarza.
  4. W sobotę wspomnienie Świętego Ignacego z Loyoli.
  5. Za tydzień rozpoczynamy sierpień, miesiąc dobrowolnego daru abstynencji.
 7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępny jest: Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
 8. Wszystkim parafianom i gościom, a także udającym się na wakacje czy urlopy, życzymy udanego wypoczynku oraz Bożego błog. i opieki św. Patronów.
 9. W tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina śp. Mirosława Jaks lat 64 zam. przy ul. Żarnowieckiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Z powyższymi ogłoszeniami można zapoznać się również w gablocie informacyjnej przy wyjściu z kościoła. Ponadto informacje o życiu naszej Archidiecezji można znaleźć na stronie www.diecezja.gda.pl.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia