Przystań

Miłosierdzia

XVIII Niedziela Zwykła

01 sierpnia 2021
 1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, miesiąc pielgrzymek do Sanktuariów Maryjnych, włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję do której zachęcamy. 
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, następnie dalsza adoracja w ciszy do godz. 16.00.
 3. W liturgii tygodnia wspominamy:
  1. W środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich kapłanów, a szczególnie proboszczów. Tego dnia Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.00 i 18.00. 
  2. Pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna adoracja. W modlitwie różańcowej o godz. 17.30 będziemy wypraszać dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i polecać kapłanów. 
  3. W pierwszy piątek miesiąca przypada święto Przemienienia Pańskiego, święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Zachęcamy do udziału tego dnia w Mszy św. Spowiedź o godz. 8.00 i od 17.15. 
  4. W pierwszą sobotę miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. O godzinie 8.30 Msza święta i krótkie nabożeństwo. 
 4. Dziękujemy za złożone ofiary w kwocie (1529 zł i 5 euro) na poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Europie Zachodniej. 
 5. W następną niedzielę taca inwestycyjna, przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Chcielibyśmy rozpocząć prace na dachu salek duszpasterskich, ponieważ woda deszczowa je zalewa i pokrycie dachu wymaga natychmiastowego remontu. Dziękujmy za życzliwość i wsparcie ofiarodawcom, a także za indywidualne wpłaty na konto parafialne. 
 6. Wszystkim dbającym w kościele o czystość, kwiaty oraz porządek wokół niego, składamy jak zawsze serdeczne Bóg zapłać. 
 7. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela, Gościa Niedzielnego a także bardzo ciekawych publikacji o Św. Faustynie i Św. Józefie w cenie 5 zł. 
 8. Miłym Gościom i Drogim parafianom życzymy, dobrej niedzieli oraz pełnego Bożej łaski tygodnia. Szczęść Boże. 
 9. Z powyższymi ogłoszeniami można zapoznać się w gablocie informacyjnej przy wyjściu z kościoła.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia