Przystań

Miłosierdzia

XXI Niedziela Zwykła

22 sierpnia 2021
 1. W duchu jedności przeżywamy Dzień Pański, serdecznie pozdrawiamy Parafian oraz przybyłych Gości.
 2. Dziś zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, następnie dalsza adoracja w ciszy do godz. 16.00.
 3. W środę o godz. 8.30 i 18.00 zapraszamy na nowennę do św. Józefa. Tego dnia o godz. 8.30 sierpniowa Msza Święta wspólna za zmarłych.
 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów zerówek i klas pierwszych.
 5. Odpust Swarzewski ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny 5 września 2021 r. – szczegóły na plakatach w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii.
 6. W liturgii tygodnia wspominamy:
  1. We wtorek święto świętego Bartłomieja, Apostoła.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte o godz. 8.30, 18.00 i dodatkowa o godz. 20.30 zakończona Apelem Jasnogórskim. W czasie mszy świętych odnowimy Śluby Jasnogórskie. Na wspólny różaniec zapraszamy o godz. 20.00.
  3. W piątek wspomnienie świętej Moniki.
  4. W sobotę świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 7. Dziękujemy parafianom za troskę o czystość w naszej świątyni. Niech Pan Bóg wynagrodzi Waszą dobroć i serce.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej pod chórem. Do nabycia: Tygodnik Niedziela oraz Gość Niedzielny.

 

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom, składamy życzenia i w modlitwie polecamy opiece świętych patronów. Wakacje, urlopy dobiegają już końca. Życzymy dobrej pogody, wypoczynku i szczęśliwych podróży, pozostałym sił na wszystkie prace i obowiązki. Szczęść Boże.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia