Przystań

Miłosierdzia

XXII Niedziela Zwykła

29 sierpnia 2021
 1. To już ostatnia wakacyjna niedziela, cieszymy się z ostatnich wolnych dni. Wykorzystajmy je aby nabrać sił do codziennych obowiązków, pracy i nauki.
 2. Dziś zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, następnie dalsza adoracja w ciszy do godz. 16.00.
 3. W środę o godz. 8.30 i 18.00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tego samego dnia zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników oświaty na Mszę Św. o godz. 18.00 rozpoczynającą nowy rok szkolny i katechetyczny.
 4. 1 września przypadają obchody 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Rozpoczną się u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerplatte o godz. 04.45, uroczystym apelem. O godz. 12.00 pod pomnikiem Obrońców Poczty Polskiej uroczysta Msza Św. w intencji poległych pocztowców.
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: 
  1. Pierwszy czwartek – modlimy się o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Godzina Święta rozpocznie się o godz. 17.00 (Kandydatom do bierzmowania przypominamy, że to ich czas do comiesięcznej spowiedzi). 
  2. Pierwszy piątek miesiąca – czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, okazja do spowiedzi od godz. 8.00 i 17.00. Zachęcamy dzieci pierwszokomunijne do podjęcia praktyki dziewięciu pierwszych, kolejnych piątków miesiąca.
  3. Pierwsza sobota - czcimy Niepokalane Serce Maryi, różaniec i nabożeństwo wynagradzające o godz. 8.00.
 6. Również w tym ty tygodniu po wakacyjnej przerwie, kapłani odwiedzą chorych z Komunią Św., Ks. Karol w piątek, natomiast Ks. Mariusz w sobotę. Prosimy o zgłaszanie chorych u poszczególnych księży.
 7. W przyszła niedzielę przypada Uroczystość Odpustowa w Swarzewie, suma o godz. 10.00. Pielgrzymka z naszej parafii wyruszy tradycyjnie o godz. 8.00, natomiast powrót pielgrzymów ok. godz. 14.30. Z racji pielgrzymki w przyszłą niedzielę nie będzie mszy św. o godz. 11.30.
 8. W odpowiedzi na wezwanie Papieża Franciszka i Biskupów Diecezjalnych Niedziela 5 września będzie „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Niech będzie to nasza modlitwa o pokój oraz wsparcie materialne dla potrzebujących. Zbiórka do puszek po każdej Mszy świętej.
 9. Informujemy, że prace nad pomnikiem Św. Faustyny w dalszym ciągu są kontynuowane i ukończone w najbliższym miesiącu. Natomiast zostaje jeszcze kwestia znalezienia i wyboru wykonawcy podstawy pod pomnik. Wszystkie decyzje będą konsultowane na spotkaniu z Radą Parafialną w dniu 9 września po wieczornej Mszy Św.
 10. Osobom, które w ostatnim tygodniu zadbały o czystość kościoła, kwiaty oraz podjęte inne prace, składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępny jest: Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.

 

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych, zdrowia i pokoju w sercu. Miłym Gościom i Drogim parafianom życzymy dobrej niedzieli i pełnego Bożej łaski błogosławionego tygodnia.

 

Z powyższymi ogłoszeniami można zapoznać się w gablocie informacyjnej przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej Parafii: www.przystanmilosierdziapl. Ponadto informacje o życiu naszej Archidiecezji można znaleźć na stronie www.diecezja.gda.pl.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia