Przystań

Miłosierdzia

XXIII Niedziela Zwykła

05 września 2021
 1. Dziś przypadają główne uroczystości odpustowe Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Swarzewie. Pielgrzymka z naszej parafii wyruszyła o godz. 8.00,  powrót ok. 14.30. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za podjęcie wczoraj poczęstunkiem tylu grup pielgrzymów. Osoby z różnych naszych wspólnot przygotowywały się już od kilku dobrych dni. Tradycyjnie Piekarni Hoffmann, bardzo dziękujemy za przekazanie bułek i chleba, a także osobie która ufundowała żurek dla pielgrzymów. Wszystkim z serca jeszcze raz Bóg zapłać.
 2. W odpowiedzi na wezwanie Papieża Franciszka i Biskupów Diecezjalnych, dzisiejsza Niedziela 5 września jest „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Niech będzie to nasza modlitwa o pokój oraz wsparcie materialne dla potrzebujących. Zbiórka do puszek po każdej Mszy świętej.
 3. Zapraszamy jeszcze dzisiaj na wspólną modlitwę o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, następnie dalsza adoracja w ciszy do godz. 16.00.
 4. W poniedziałek comiesięczna Msza św. o 8.30 i 18.00 z wotywy o Duchu Św. Również od poniedziałku 6 września  do soboty 11 września, podczas wieczornych Mszy Świętych, będziemy duchowo przygotowywać się do beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego.  
 5. W środę 8 września z racji Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Boskiej Siewnej) o godz. 8.30 i 18.00 odmówimy tradycyjnie nowennę do Matki Bożej.  Podczas Mszy pobłogosławimy ziarno siewne i nasiona.
 6. Spotkanie Rady Parafialnej 9 września po wieczornej Mszy Świętej na plebanii.
 7. Zapraszamy „Dożynki parafialne” w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Msza Święta w intencji rolników. 
 8. Za tydzień przypada nasza miesięczna zbiórka budowlana.
 9. Wyrażamy naszą wdzięczność dla osób sprzątających świątynię, dbających o kwiaty a także wszelkie prace wokół kościoła.  Bóg zapłać.   
 10. Jak zawsze zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępny jest: Tygodnik Niedziela , Gość Niedzielny a także wznowiliśmy nasz biuletyn „ Głos Siostry Faustyny”. 
 11. W tym tygodniu odszedł do Pana po wieczną nagrodę: śp. Tomasz Tempski lat 43 zamieszkały w Połczynie Bis. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia, życzymy obfitości łask Bożych i opieki naszej patronki Św. Faustyny. 

 

Z powyższymi ogłoszeniami można się również zapoznać się w gablocie informacyjnej przy wyjściu z kościoła. Ponadto informacje o życiu naszej Archidiecezji można znaleźć na stronie www.diecezja.gda.pl.
 

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia