Przystań

Miłosierdzia

XXIV Niedziela Zwykła

12 września 2021
 1. Dziękujemy Bogu za łaskę beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Na stoliku został wyłożony okolicznościowy obrazek zachęcamy do zabrania go do domu. 
 2. Jeszcze raz kierujemy szczere podziękowania tym, którzy wzięli udział
  w pielgrzymce do Swarzewa. Za modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej, Ks. Karolowi za opiekę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim
  za tak serdeczne przyjęcie pielgrzymów w naszej parafii.
 3. Zapraszamy dzisiaj na wspólną modlitwę o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, następnie dalsza adoracja w ciszy do godz. 16.00.
 4. W poniedziałek 13 września kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.00 rozpocznie się różaniec (o poprowadzenie modlitwy prosimy Wspólnotę Żywego Różańca). Następnie odśpiewamy godzinki i udamy się w procesji światła wokół kościoła. Po niej rozpocznie się Msza Św. zakończona Apelem Jasnogórskim. 
 5. We wtorek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – który jest znakiem naszego zbawienia. Tego samego dnia spotkanie z rodzicami i kandydatami do bierzmowania o godz. 19.00 w kościele.
 6. W środę 15 września wspominamy Matkę Bożą Bolesną. Nowenna o godz. 8.30 i 18.00.
 7. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej  w środę 15 września o godz. 19.00 w kościele.
 8. W piątek 17 września o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Św., dla wszystkich „Wspólnot” naszej parafii – po Mszy agapa w salce duszpasterskiej.
 9. W sobotę obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży.
 10.  Po wakacyjnej przerwie wznawiamy nabożeństwo w intencji uzdrowienia na duszy i ciele  – Msza Św. w sobotę o godz.18.00 – po Mszy Św. dalszy ciąg wspólnej modlitwy.
 11.  Zakończyliśmy prace dachu salek duszpasterskich, pomieszczenia zostały pomalowanie, teraz musimy tylko posprzątać po remoncie tak by wspólnoty mogły się tam spotykać.
 12. Dzisiejsza kolekta jest naszą comiesięczną zbiórką budowlaną – dziękujemy serdecznie za złożone ofiary.
 13.  W ostatni czwartek odbyło się spotkanie rady parafialnej.  Podjęliśmy wspólnie decyzję by szukać tańszego wykonawcy podstawy pod pomnik. Krzyż Misyjny wymaga na nowo osadzenia, ponieważ grozi przewróceniem. Dziękujemy panom z rady parafialnej za okazaną pomoc i zaangażowanie. 
 14.  Zbiórka do puszek „Dzień Solidarności z Afgańczykami” wyniosła – 1021 zł
 15.  Zapraszamy na pielgrzymkę śladami Prymasa Wyszyńskiego do Stoczka Klasztornego i sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie 25 września. Wyjazd godz. 6.00 powrót ok 21.00. Koszt 100 zł (w tym obiad, kawa i ciastko). Zapisy w zakrystii.
 16.  Wyrażamy wdzięczność za cotygodniowe sprzątanie kościoła, ułożone kwiaty oraz za prace wokół naszej świątyni.
 17.  Prasa katolicka do nabycia pod chórem – dostępny Gość Niedzielny, Tygodnik Niedziela oraz nasz parafialny „Głos Siostry Faustyny”.

 

Niech Bóg błogosławi wszystkim na cały ten nowy tydzień w obowiązkach, nauce, pracy a przede wszystkim naszym świadectwie przynależności do Jezusa Chrystusa.

 

W tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Karola Krepel lat 44 zam. w Pucku oraz Witolda Jaskulke lat 58 zam. w Celbowie. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz dać im Panie…

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia