Przystań

Miłosierdzia

XXVI Niedziela Zwykła

26 września 2021
 1. Papieska intencja apostolstwa modlitwy na miesiąc październik „ Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii”.
 2. Kolejna katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej dziś po Mszy Św. o godzinie 11.30.
 3. Koronka do Bożego Miłosierdzia we wtorek i piątek po porannej oraz wieczornej Mszy Świętej.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 18.00. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania tego dnia o godz. 19.00 w kościele.
 5. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do wieczornej Mszy.
 6. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 8.00 i godz. 17.00. Po wieczornej Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólnie odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa oraz odnowimy Akt Poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 7. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik. Z  Matką Bożą chcemy trwać na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi,
  w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Różaniec o godz. 8.00 i 130. W tygodniu zachęcamy przedstawicieli wspólnot parafialnych do prowadzenia modlitwy. 
 8. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 00.
 9. Kapłani udadzą się z posługą do chorych. Ks. Karol w piątek, ks. Mariusz w sobotę.
 10. W ostatnich dwóch tygodniach nastąpiło odnowienie i nowe obsadzenie krzyża misyjnego, który znajduje za domem parafialnym. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się do pracy przy odnawianiu krzyża. Wymagało to dużo wysiłku, czasu i ofiarności tych Osób - dziękuje Wam cała Wspólnota Parafialna. Czyniąc znak krzyża, lub przechodząc obok naszego Krzyża Misyjnego z odnowionym sercem, dziękujmy Bogu za dar zbawienia dokonanego przez Jezusa na Drzewie Krzyża. 
 11. Informujemy parafian, że postawienie pomnika naszej Patronki Św. Faustyny, nastąpi w pierwszej połowie listopada.
 12. Jak co tydzień dziękujemy za posprzątanie kościoła, wszystkie porządki wokół świątyni, krzyżu misyjnym, domu parafialnym a także troskę o kwiaty. Wyrażamy naszą wdzięczność za pomoc w prowadzeniu strony internetowej i przygotowaniu gazetki parafialnej. 
 13. Pod chórem można nabyć prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Tygodnik Niedziela oraz kolejny numer parafialnego „Głosu Siostry Faustyny”.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia składamy najlepsze życzenia, zapewniając o pamięci modlitewnej.
 15. Zmarła Śp.  Maria Szambelan  z dom. Rohraff lat 73 zamieszkała w Gdyni. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny Odpoczynek racz jej dać Panie...
 16. Dziękując za wspólną modlitwę, życzy radosnej niedzieli i błogosławionych dni rozpoczynającego się tygodnia.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia