Przystań

Miłosierdzia

XXVIII Niedziela Zwykła

10 października 2021
 1. Jeszcze raz serdecznie dziękujmy wszystkim osobom, które tak chętnie pomogły w przygotowaniu i przeżyciu uroczystości naszego Odpustu. Liturgicznej Służbie Ołtarza, Szafarzom, Straży Pożarnej, osobom zaangażowanym w liturgię oraz procesję eucharystyczną, Chórowi parafialnemu i panu organiście Krzysztofowi. Dziękujemy za przekazane dary do kuchni od parafian. Cukierni Państwa Hoffmann za obfitość pysznych wyrobów cukierniczych. Dziękujemy za wykonanie dekoracji kwiatów w kościele i posprzątaniu go. Z serca, dziękujemy wszystkim, którzy pomogli mając świadomość, że to nasza wspólna troska.
 2. Obchodzimy XXI Dzień Papieski, tradycyjnie będziemy mogli wesprzeć fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy młodzież na krótką adorację Najświętszego Sakramentu oraz spotkanie w salce.
 3. Katecheza komunijna dziś po Mszy Świętej o godzinie 11.30.
 4. Zachęcamy zwłaszcza dzieci, rodziców, młodzież do udziału w nabożeństwie różańcowym w tygodniu o godz. 8.00 i 17.30. w niedzielę tylko o godz. 17.30.
 5. We wtorek Msza Święta z wotywy o św. Michale Archaniele.
 6. W środę 13 października nowenna do św. Józefa tylko o godz. 8.00. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.00 rozpocznie się różaniec (o poprowadzenie modlitwy prosimy Wspólnotę Żywego Różańca). Następnie odśpiewamy godzinki i udamy się w procesji światła wokół kościoła. Po niej rozpocznie się Msza św., zakończona Apelem Jasnogórskim. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania wyjątkowo o godz. 18.00.
 7. W czwartek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Składamy życzenia dla nauczycieli, wychowawców i katechetów.
 8. W liturgii tygodnia wspominamy:
  • w środę bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera,
  • w piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,
  • w sobotę św. Jadwigi Śląskiej.
 9. Informujemy, że kolejne nabożeństwo o uzdrowienie na ciele i duszy, odbędzie 30 października. Od godz. 17.00 spowiedź święta, o 18.00 Eucharystia z intencją o uzdrowienie, po Mszy część dalsza wspólnej modlitwy.
 10. Dziś przypada nasza comiesięczna zbiórka budowlana – Bóg zapłać za złożone ofiary.
 11. Zachęcamy do czytania i nabycia prasy katolickiej, dostępny: Gość Niedzielny, Tygodnik Niedziela oraz nasz Głos Siostry Faustyny.
 12. Życzmy miłej, spokojnej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia