Przystań

Miłosierdzia

XXX Niedziela Zwykła

24 października 2021
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele. Wspieramy Dzieła Misyjne swoją modlitwą i ofiarą, którą będzie można złożyć do puszek. Wychodząc z kościoła prosimy zabrać ze sobą obrazek misyjny, który przygotował ks. Wiesław Mielewczyk – będący od kilku miesięcy na misjach w Boliwii. Jest on kapłanem naszej archidiecezji, pochodzi z Wejherowa. Więcej o jego misji możemy przeczytać w Głosie Faustyny i na stronie www.misjeboliwia.pl.
 2. W naszej wspólnocie witamy ks. Janusza Przygockiego, kapelana hospicjum i szpitala w Pucku. Dziękujemy za głoszone Słowo Boże, zachęcamy parafian do nabycia po Mszy św. książki jego autorstwa pt. „Ksiądz na rowerze. Z wiarą i uśmiechem.” Opisuje bardzo ciekawie z lekkim poczuciem humoru swoje wyprawy rowerowe po Europie. Zwiedził 25 krajów. Cena 50 zł.
 3. Przed nami ostatnie październikowe różańcowe dni. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych codziennie na nabożeństwo o godz. 17.30. Grupy parafialne prosimy o współprowadzenie z nami kapłanami nabożeństw różańcowych.
 4. W środę nowenna do św. Józefa o godz. 8.30 i 18.00.
 5. W najbliższą sobotę 30 października, zapraszamy na nabożeństwo o uzdrowienie na ciele i duszy. Plan spotkania: od godz. 17.00 rozpocznie spowiedź święta, o 18.00 Eucharystia z intencją o uzdrowienie. Po mszy część dalsza wspólnej modlitwy, którą poprowadzi Wspólnota Ewangelizacyjna Ikona Trójcy Świętej z Gdyni.
 6. Na stoliku pod chórem zostały wyłożone kartki na wypominki jednorazowe, roczne i listopadowe Msze Św. wspólne za zmarłych, które odprawimy: 3 i 17 listopada o godz. 8.30 oraz 10 i 24 listopada o godz. 18.00. W wypominkach jednorazowych będziemy modlić się od 1 do 7 listopada o godz. 17.30. Prosimy by wypominki nie składać na kolektę, a przynosić do zakrystii lub biura parafialnego. Ofiary przeznaczamy na remonty i utrzymanie kościoła.
 7. W ostatni czwartek silny wiatr zerwał część papy z dachu kościoła (udało się to tymczasowo zabezpieczyć) deszcz w bardzo dużym stopniu zalał ściany przy wejściu na chór. Spotkanie Rady Parafialnej w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy Św. na plebanii.
 8. Już dziś zapraszamy do udziału w Rowerowym Rajdzie Piaśnickim 2021, śladami pomordowanych w 1939 roku w Lasach Piaśnickich kapłanów Ziemi Puckiej. Rajd odbędzie się 6 listopada, trasa biegnie z Władysławowa przez Łebcz, Starzyno, Domatowo do Piaśnicy, a o godz. 12.00 w Sanktuarium Piaśnickim zostanie odprawiona Msza Święta. Szczegóły na plakatach w gablotach.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz nasz parafialny Głos Siostry Faustyny.
 10. Bardzo dziękujemy za troskę o czystość w naszej świątyni i ułożone kwiaty.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia